رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

حجت الاسلام قرائتی : نماز تشویش و نگرانی را از دانش آموزان دور می کند - نمایش محتوای خبر

 

 

حجت الاسلام قرائتی : نماز تشویش و نگرانی را از دانش آموزان دور می کند

حجت الاسلام قرائتی : نماز تشویش و نگرانی را از دانش آموزان دور می کند

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت : مسئولان پرورشی مدارس ، نماز را در رأس برنامه های پرورشی خود در مدارس قرار دهند .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ حجت الاسلام قرائتی در کارگاه آموزشی نماز و تعلیم و تربیت با حضور کارشناسان و مدیران پرورشی مدارس در بندرعباس افزود : نماز سبب تحول درونی ، برطرف شدن تشویش و نگرانی دانش آموزان می شود و ذهن آنها را برای یادگیری آماده می کند .

وی گفت : بهترین وسیله تربیت فرزندان و نونهالان نهادینه کردن فرهنگ نماز در خانواده ها است .

رئیس ستاد اقامه نماز کشور افزود : روحانیون و طلاب به عنوان مدیران فرهنگی مساجد باید از علم و مطالعه کافی برای آگاهی بخشی به مردم برخوردار باشند .

حجت الاسلام قرائتی گفت : سرمایه دارترین افراد در دنیا معلمان هستند زیرا تربیت نسل های جدید را برعهده دارند.

وی افزود : معلمان باید مطالعه را در اولویت برنامه های کاری خود قرار دهند و دانش آموزان را نیز به مطالعه بیشتر ترغیب کنند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت : عشق ورزی و دلسوزانه کار کردن ، برخورداری از تحصیلات و مطالعه و استفاده از روش های جدید و خلاقانه برای پرورش نسل جوان از مهمترین وظایف معلمان ، مدیران و معاونان پرورشی در مدارس است.

حجت الاسلام قرائتی افزود : مدیریت زمان در وقتهای باطله ، مطالعه تفسیر قرآن و نهج البلاغه و برخورداری از اخلاق مناسب از جمله وظایف روحانیون برای رونق بخشیدن به نماز جماعت است.

وی گفت : مبلغان دینی با مطالعه بیشتر در آیات قرآن و کتابهای تفسیرمی توانند در ترویج فرهنگ نماز و رفع شبهات مردم موفق تر باشند .

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت : مدارس و دانشگاهها از تدریس اطلاعاتی که نفعی برای فرد و جامعه ندارند خودداری کنند و با افزایش مهارت آموزی جوانان را برای ورود به جامعه آماده کنند.

حجت الاسلام قرائتی افزود : با افزایش شمار تحصیل کرده ها در کشور آمار بیکاری و ومجرد ماندن جوانان نیز افزایش یافته که این نشان از عدم مهارت آموزی و نداشتن تخصص جوانان است.

در کارگاه آموزشی نماز و تعلیم و تربیت در بندرعباسی از 170 نفر از امامان جماعت مساجد استان هرمزگان قدردانی شد.