رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

جهانگیری : ایران با همه مشکلات سالهای اخیر جزء 20 اقتصاد برتر دنیا است - نمایش محتوای خبر

 

 

جهانگیری : ایران با همه مشکلات سالهای اخیر جزء 20 اقتصاد برتر دنیا است

جهانگیری : ایران با همه مشکلات سالهای اخیر جزء 20 اقتصاد برتر دنیا است

معاون اول رئیس جمهور گفت : ایران اسلامی در سالهای اخیر با همه مشکلات و تحریم ها ، امروز جزء 20 اقتصاد برتر دنیا است .

اسحاق جهانگیری امروز (پنجشنبه) در مراسم افتتاح طرح آبرسانی جگین به جاسک افزود : ایران اسلامی در همه شرایط روی پای خود ایستاده است و در شرایط نا امن منطقه به کشوری با ثبات در منطقه تبدیل شده است .

وی گفت : افرادی که ادعای مبارزه با تروریسم و ایجاد امنیت را در منطقه را دارند در این سالها نا امنی را در کشورهای عراق و افغانستان ایجاد کرده اند .

معاون اول رئیس جمهور افزود : باید اقتصاد کشور توسعه پیدا کند و به مناطق محروم نگاه ویژه شود زیرا اگر اقتصاد کشور رو به شکوفایی رود ، مشکل اشتغال در جامعه حل خواهد شد .
جهانگیری گفت : ظرفیت های کم نظیری در اقتصاد دریا محور دارد که باید این ظرفیت توسعه یابد تا هیچ جوانی در کشور بیکار نماند .

وی با بیان اینکه بندر جاسک و سواحل مکران از ظرفیت‌های استثنایی و بسیار مهمی برخودار است افزود : ‌رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره توسعه ‌سواحل مکران را مورد تأکید قرار دادند و به دنبال آن، یک کارگروه برای توسعه سواحل مکران تشکیل شد.

معاون اول رئیس جمهور توسعه ‌سواحل مکران را از اولویت‌های برنامه ‌ششم توسعه عنوان کرد گفت : برای توسعه ‌سواحل مکران لازم است که زیربناهای لازم فراهم شود که تأمین آب شرب یکی از این اولویت هاست و خوشبختانه با تلاش دست‌اندرکاران وزارت نیرو آب مورد نیاز تأمین خواهد شد.

جهانگیری افزود : لایحه منطقه آزاد جاسک پس از تایید در کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به زودی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی نیز بررسی می شود و در شرق هرمزگان با آغاز فعالیت منطقه آزاد تجاری - صنعتی جاسک و همچنین اجرای برنامه های عمرانی در قالب سواحل مکران این منطقه مهم اقتصادی در آینده نزدیک متحول می شود .

وی انتقال محل بخشی از صادرات نفت کشور به خارج از تنگه ‌هرمز را یک تصمیم راهبردی مهم دولت عنوان کرد و گفت : وزارت نفت برای این کار در حال برنامه‌ریزی است و امید است که این اتفاق در برنامه ششم توسعه محقق شود و بتوانیم بخشی از صادرات نفت را به منطقه ‌جاسک منتقل کنیم.

جهانگیری دقایقی پیش جاسک را به مقصد بندرعباس ترک کرد .

با حضور معاون اول رئیس جمهور بخش گازی نیروگاه گنو بندرعباس امروز به بهره رداری می رسد .

منبع : خبرگزاری صدا و سیما