جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

جهانگیری : اراده دولت پیشی گرفتن صادرات از واردات است - نمایش محتوای خبر

 

 

جهانگیری : اراده دولت پیشی گرفتن صادرات از واردات است

جهانگیری : اراده دولت پیشی گرفتن صادرات از واردات است

معاون اول رئیس جمهور گفت : حل مشکل توسعه کشور وظیفه ماست که با بکارگیری از همه ظرفیتهای کشور در حوزه اقتصاد مقاومتی دغدغه های مردم از جمله بیکاری برطرف شود .

اسحاق جهانگیری در مراسم بهره برداری از کارخانه فولاد کاوه جنوب کیش در بندرعباس افزود : اقتصاد مقاومتی حرکتی است که همه باید به آن بپیوندند ، در بهار امسال رشد اقتصادی پنج و چهار دهم درصد بود که این نتیجه عزم ملی برای پیوستن به اقتصاد مقاومتی است .

وی بهره برداری از سه طرح اقتصاد مقاومتی در هرمزگان را نشان دهنده شتاب گرفتن اقتصاد کشور دانست و گفت : اراده دولت این است در سال 95 ، صادرات غیر نفتی از واردات بیشتر باشد ، یعنی کشور بدون اتکاء به درآمد نفت بتواند نیازهای خود را تأمین کند .

معاون اول رئیس جمهور افزود : در شش ماهه امسال تراز تجاری کشور مثبت بود .

جهانگیری گفت : امروز یکی از نیازهای اصلی کشور صادرات است و باید همه مسئولان برای برطرف کردن موانع اقدام کنند.

وی افزود : مشکل بیکاری جوانان و معیشت مردم با سرمایه گذاری ، رونق کسب و کار و تولید حل می شود.

معاون اول رئیس جمهور گفت : اقتصاد ایران مسیر توسعه خود را بخوبی طی می کند و آینده اقتصادی کشور با بکارگیری از مجموعه ظرفیتها روشن است.

جهانگیری افزود : نیروی انسانی تحصیل کرده ، زبده ، آموزش دیده و تحریم طی کرده و مدیران متخصص از سرمایه های کشور است.

وی گفت : وجود یک میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی مهندس در سال موجب شد که ایران جزء سه کشور جهان باشد که با اتکاء به این سرمایه می تواند کارهای بزرگ اقتصادی انجام دهد زیرا وجود این نیروها یک فرصت استثنایی برای کشور است .

معاون اول رئیس جمهور افزود : در گذشته یکی از گلایه های مردم هرمزگان انتقال ساخت فولاد مبارکه در اصفهان بود که علت آن محدودیت منابع انسانی بود اما اکنون هرمزگان در حال تبدیل شدن به قطب صنعت فولاد کشور است.

جهانگیری وجود پنج هزار و 800 کیلومتر سواحل را یکی دیگر از ظرفیتهای اقتصادی کشور عنوان کرد و گفت : در کمتر از چهار درصد این سواحل ، بنادر و صنایع وجود دارد که باید از وجب به وجب این سواحل استفاده اقتصادی شود .

وی افزود : ایران یکی از بزرگترین معادن سنگ آهن را دارد و این معادن در استانهایی که نیاز به کار بزرگ توسعه ای دارد واقع شده است .

معاون اول رئیس جمهور گفت : در آینده ظرفیت تولید فولاد کشور به پنجاه میلیون تن خواهد رسید .

جهانگیری افزود : ایران تنها کشور جهان است که منابع نیروی انسانی ، گاز و سنگ آهن را با هم دارد و این امتیازی است که خداوند آن را عطا کرده است.

وی گفت : امروز بندرعباس قطب تپنده کشور و مرکز توسعه اصلی کشور است .

منبع : خبرگزاری صدا و سیما