جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

جزیره هرمز - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

جزیره هرمز

درخلیج فارس جزایر متعددی وجود دارد که یکی از این جزیره ها که در استان هرمزگان قرار گرفته است،جزیره کوچک هرمز میباشد که ساحلی بسیار خاص و ویژه دارد. در ساحل جزیره هرمز ،موج های آب به رنگ سرخ بوده و شما با دیدن این منظره ،شگفت زده خواهید شد.

جزیره هرمز به دلیل وجود مواد معدنی دارای خاک هایی به رنگ های متفاوت و به ویژه سرخ میباشد و به همین علت است که رنگ موج های آب در این جزیره ،رنگ سرخ دارد.

جاذبه‌های هرمز در سراسر این جزیره پراکنده‌اند. دره رنگین کمان ، فرش خاکی قرمز ، قلعه پرتغالی ها ، قدمگاه حضرت خضر، بقایای قصر بی‌بی گل و بی‌بی صورت، برج تیرانداز، بازار و خانه زعفرانی، مکتب خانه و دیگر بناهای تاریخی بافت قدیمی شهر، دشت جبیرها (آهوها)، جنگل‌های مانگرو و آثار نقاشی محیطی در جنوب جزیره، جایزه کسانی است که پیاده و در فرصت بیشتری جزیره را می‌گردند. شاید در این گشت و گذار بسته به فصل سفرتان، به خرچنگ‌ها، کوسه‌ها، پرندگان بومی و مهاجر و لاک‌پشت‌ها نیز برخوردید.

خوب است بدانید که قلعه پرتغالی‌های جزیره هرمز یکی از بزرگ‌ترین بقایای به جا مانده از استعمار پرتغال و مقر فرماندهی اشغال‌گران در جنوب ایران به شمار می رود که به‌تدریج و در مدت زمانی نزدیک به 30 سال ساخته شده است این قلعه در شمالی‌ترین دماغه جزیره ساخته شده و مقر فرماندهی نیروی دریایی پرتغال در خلیج فارس بوده است و شاید برای‌تان جالب باشد بدانید ساعت متعلق به این قلعه پرتغالی و همین طور ناقوس کلیسایش در میدان نقش جهان اصفهان نصب شده است.

برای رفتن به جزیره هرمز شما هم می‌توانید بعد از گشت و گذار توی قشم راهی روستای شیب دراز بشوید و از اونجا قایق کرایه کنید. هم می‌توانید مستقیم از بندرعباس از اسکله شهید حقانی با اتوبوس های دریایی به این جزیره سفر کنید.