رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

جابجایی 12 میلیون تن کالا از جاده های هرمزگان - نمایش محتوای خبر

 

 

جابجایی 12 میلیون تن کالا از جاده های هرمزگان

جابجایی 12 میلیون تن کالا از جاده های هرمزگان

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان گفت : در 8 ماه امسال بیش از 12 میلیون تن کالا در هرمزگان جابجا شده است که نسبت به مدت مشابه پارسال 4 درصد افزایش یافته است.

علیرضا مجرد با اشاره به اینکه در بخشهای کشاورزی و معادن به ترتیب 16 و 31 درصد افزایش جابجایی بوده افزود : در جابجایی کالاهای اساسی هم 22 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش یافته است.

وی گفت : در هشت ماه امسال همچنین در بخش ترانزیت کالا بیش از دو میلیون تن کالا از استان به کشورهای همسایه ترانزیت شده که نسبت به مدت مشابه پارسال دو و نیم درصد افزایش یافته است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با اشاره به 1300 فقره تصادف جاده ای در محورهای مواصلاتی استان در هفت ماه امسال افزود : شمار جان باختگان جاده ای هشت ماه امسال نسبت به پارسال با 168 کشته 20 درصد کاهش داشته است.

مجرد گفت : در هفت ماه امسال میزان تلفات جاده ای برون شهری 31 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش یافته و هرمزگان مقام نخست در این زمینه کسب کرد.

وی در خصوص افتتاح شهرک حمل و نقل بندرعباس نیز گفت : از 100 شرکت حمل و نقل فعال در بندرعباس تاکنون سه شرکت حمل و نقل به شهرک حمل و نقل انتقال یافتند و تا پایان سال هشت شرکت به مکان جدید منتقل می شوند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گفت : اکنون 45 دوربین مدار بسته در محورهای مواصلاتی استان نصب است که تا پایان سال این شمار به 80 دوربین می رسد.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما