رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

توسعه شهرکها و نواحی صنعتی ، بستر مناسب تحقق اقتصاد مقاومتی - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه شهرکها و نواحی صنعتی ، بستر مناسب تحقق اقتصاد مقاومتی

توسعه شهرکها و نواحی صنعتی ، بستر مناسب تحقق اقتصاد مقاومتی

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت : با بهره برداری از شهرک صنعتی در شرق هرمزگان زمینه مناسبی برای ایجاد اشتغال پایدار فراهم می شود.

علی یزدانی در بازدید از شهرک صنعتی تیرور میناب گفت : خوشبختانه هیچ مشکلی در زمینه زیرساخت شرکتها و نواحی صنعتی شرق هرمزگان وجود ندارد بنابراین با جذب سرمایه گذار و با توجه به شرایط جغرافیایی مناطق مورد نظر در آینده نزدیک شاهد رشد و توسعه شرق هرمزگان در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی خواهیم بود.

وی افزود : معافیت های مالیاتی ، انعقاد تفاهم نامه با کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان تأمین اجتماعی ، بنیاد شهید و استفاده از فارغ التحصیلان دانشگاهی مأمور به تحصیل در قالب امریه در شهرکهای صنعتی با عملیاتی شدن برنامه ششم زمینه را برای جذب و هدایت سرمایه گذار در شهرکهای صنعتی فراهم می کند.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت : شهرک صنعتی در شهر تیرور میناب زیرساخت مناسبی با اولویت سرمایه گذاری و فرصت های شغلی در زمینه های ؛ فرآورده های خرما ، درجه بندی و بسته بندی میوه و مرکبات ، بسته بندی حبوبات، انواع چاشنی و ترشی، ادویه جات و خشکبار وجود دارد .

یزدانی تولید رنگ های دریایی ، خوراک آبزیان ، تصفیه و بسته بندی آب آشامیدنی ، انواع محصولات ام دی اف ، نئوپان از ضایعات کشاورزی ، لنج و قایق فایبرگلاس ، ساخت انبار و سردخانه چند منظوره ، ایجاد هتل و مسافرخانه ، بازیافت و دفع زباله و ایجاد کارگاه قالی بافی را از دیگر ظرفیتهای این شهرک اعلام کرد .

شهرک صنعتی تیرور، با مساحت 100 هکتار و با اعتبار2 میلیارد و 540 میلیون تومان از منابع داخلی در 20 کیلومتری شمال شهرستان میناب ساخته شده است.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما