جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

توافق هسته ای ، حاصل اتحاد ملت بزرگ ایران تحت رهبری ولایت فقیه - نمایش محتوای خبر

 

 

توافق هسته ای ، حاصل اتحاد ملت بزرگ ایران تحت رهبری ولایت فقیه

توافق هسته ای ، حاصل اتحاد ملت بزرگ ایران تحت رهبری ولایت فقیه

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان گفت : موفقیت تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان با گروه 1+5 افتخار، عزت و سربلندی ایران اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ سردار ترابی در نشست شورای اداری قشم افزود : این مهم از اتحاد خدشه ناپذیر ملت بزرگ ایران تحت رهبری ولایت فقیه محقق شده است.

وی گفت : در این مذاکرات رهبر معظم انقلاب ذره ای از ارزشها و آرمان های نظام و شهدا کوتاه نیامدند و در نهایت کشورهای گروه 1+5 مجبور شدند که تن به خواست های ایران بدهند.
سردار ترابی یکی از نتایج مهم این مذاکرات را تبیین جایگاه و قدرت جمهوری اسلامی در حوزه دیپلماسی بین المللی اعلام و افزود : برای تقویت این جایگاه باید همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند اتحاد بین ملت و دولت تقویت شود.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان همچنین با اشاره به اهمیت راهبردی جزیره قشم در خلیج فارس گفت : باید با تقویت اتحاد ، این منطقه را بیش از پیش به یک دژ مستحکم در مقابل هرگونه تجاوز و کج اندیشی دشمنان تبدیل کنیم.

سردار ترابی افزود : برای تحقق این مهم مردم خونگرم و شهید پرور قشم نقش مهمی ایفا می کنند و در این عرصه حساس ، سپاه همواره آماده جذب حمایت های مردمی به ویژه توسعه فرهنگ بسیج در بین جوانان و ادارات است.

وی گفت : در این عرصه تفاوتی بین مذاهب اسلامی شیعه و سنی وجود ندارد و شاهد این ادعا وجود شهیدان بسیاری از این گروه ها و حتی دیگر ادیان و اقلیت های مذهبی است.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان تبعیت از قانون اساسی زیر پرچم جمهوری اسلامی را شرط اصلی عضویت در بسیج اعلام و اضافه کرد: سپاه پاسداران همواره از توسعه این فرهنگ ناب اسلامی در جامعه حمایت می کند.

ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 (شامل آمریکا، آلمان، انگلیس، چین، فرانسه و روسیه) همراه با نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از 22 ماه مذاکرات سخت و فشرده، سرانجام 23 تیر 94 برای حل سوء تفاهم ها در خصوص برنامه صلح آمیز هسته ای و همزمان لغو تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران تفاهم کردند.