جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

تقدیر از فعالان حمایت از حقوق مصرف کنندگان در هرمزگان - نمایش محتوای خبر

 

 

تقدیر از فعالان حمایت از حقوق مصرف کنندگان در هرمزگان

تقدیر از فعالان حمایت از حقوق مصرف کنندگان در هرمزگان

در سومین همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان در هرمزگان از 33 فعال این عرصه قدردانی شد.

سرپرست سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان کشور در حاشیه این مراسم گفت : فرهنگ سازی برای رعایت حقوق دیگران سبب توسعه روزافزون رفاه در جامعه می شود.

منایی افزود : با توجه به موقعیت اقتصادی هرمزگان ، این استان نیازمند تلاش مضاعف برای برنامه ریزی بهینه و توسعه در زمینه های تولید و عرضه کالا است .

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان هرمزگان هم گفت : در این همایش از 11 واحد برتر تولیدی ، 16 واحد صنفی نمونه و 6 نفر سربازرس افتخاری تقدیر شد.

غلامرضا پیروی منش افزود : شاخصهای ارزیابی برای اعطای گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان شامل ارزیابی در زمینه ارائه محصول با قیمت و کیفیت مناسب ، توزیع و خدمات پس از فروش و جلب رضایت مشتری است که براساس دستورالعمل اجرایی نحوه ارزیابی و انتخاب شرکت های متقاضی دریافت گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان سطوح استانی تدوین و تهیه شده است.

وی گفت : در این همایش قراردادی بین آموزش و پرورش و سازمان صنعت ، معدن و تجارت منعقد شد که بر اساس آن کارشناسان ، حقوق مصرف کننده و نحوه خرید صحیح را به دانش آموزان آموزش می دهند.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان هرمزگان افزود : امسال بیش از 175 هزار بازرسی از واحدهای صنفی استان انجام شد که در این رابطه 8 هزار پرونده تخلف به ارزش 30میلیارد ریال تشکیل شده است.

معاون سیاسی امنتیتی استاندار هرمزگان هم در این مراسم گفت : ارائه کالای با قیمت و کیفیت مناسب و ایجاد رقابت صحیح ،سبب جلب رضایت مشتری می شود.

بهروز اکرمی با اشاره به ضرورت آموزش دانش آموزان در زمینه شناخت حقوق مصرف کننده افزود : ایجاد آگاهی و حساسیت در مصرف کنندگان سبب توسعه و بهبود تولید و عرضه کالا می شود.

استان هرمزگان 37 هزار واحد صنفی فعال دارد.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما