جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

تعمیر بزرگترین شناور لایروب کشور در بندر شهید رجایی - نمایش محتوای خبر

 

 

تعمیر بزرگترین شناور لایروب کشور در بندر شهید رجایی

تعمیرات یکی از بزرگترین شناورهای لایروب کشور در بندر شهید رجایی بندرعباس آغاز شد .
معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت : برای نخستین بار در کشور شناور لایروب « ذوالفقار » که از جمله قویترین و بزرگترین لایروب های موجود در کشور است ، برای انجام تعمیرات اساسی و زیرآبی بر روی سرسره تعمیراتی بندر شهید رجایی مستقر شد.

پور رجبی افزود : بیش از 55 نفر نیروی متخصص فنی کار تعمیرات این لایروب 600 تنی را تا اواخر آبان ماه امسال بر عهده دارند .

وی گفت : تمامی مراحل تعمیر این لایروب بدست متخصصان ایرانی و با نظارت مهندسان داخل کشور انجام می شود که علاوه بر خودکفایی داخلی ، 7 میلیارد ریال صرفه جویی ارزی می شود .

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان افزود : تا پیش از این ، تعمیرات شناورهای بزرگ خدماتی و لایروب ها در بنادر کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس و یا مجتمع کشتی سازی و فراساحل ایران (ایزوایکو) انجام می شد.

پور رجبی گفت : با استقرار یکی از بزرگترین شناورهای لایروب کشور بر روی سرسره تعمیراتی بندر شهید رجایی به همت متخصصان تعمیرگاه دریایی این بندر، امکان انجام تعمیرات اساسی و زیرآبی شناورهای با طول 65 متر و وزن بالای 600 تن در بزرگترین بندر تجاری کشور فراهم شد.

وی افزود : تعمیرگاه دریایی بندر شهید رجایی در حال حاضر توانایی تعمیرات انواع شناورهای خدماتی دارای طول 65 متر ، آبخور پنج و نیم متر و عرض 14 متر را داراست.