جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

تشدید نظارت و بازرسی بر بنادر شرق هرمزگان - نمایش محتوای خبر

 

 

تشدید نظارت و بازرسی بر بنادر شرق هرمزگان

تشدید نظارت و بازرسی بر بنادر شرق هرمزگان

 معاون عملیات اداره بنادر شهید باهنر گفت : به منظور اعمال حاکمیت سازمان بنادر در زمینه تردد شناورهای سنتی در منطقه شرق استان ، بازرسی های ایمنی و فنی شناورها در این بنادر تشدید می شود.

بنادر شرق هرمزگان تحت مدیریت اداره بنادر و دریانوردی بندر شهید باهنر بندرعباس است .

قاسم عسکری نسب افزود : در همین راستا اقدام به استقرار افسران ایمنی و افزایش تعداد نیروهای فنی و بازرسی در این بنادر کرده ایم.

وی گفت : همچنین به منظور نظارت هر چه بیشتر بر فعالیت شناورها در شرق هرمزگان، سامانه جامع دریایی به منظور رصد آمار و ارقام شناورها و ترددهای دریایی فعال شده است.
معاون عملیات اداره بنادر شهید باهنر افزود : با توجه به حضور قابل توجه گردشگران نوروزی در شهرهای ساحلی شرقی استان ، زیرساخت هایی در حال آماده سازی است تا کلوب های همیار ناجی برای استفاده از نیروهای مردمی در عملیات جستجو و نجات دریایی نیز در سواحل این منطقه راه اندازی شود.

بنادر سیریک ، جاسک و تیاب از جمله بنادر شرق هرمزگان می باشند که در بندر تیاب 90 فروند شناور و در بندر چندمنظوره سیریک نیز حدود 70 فروند شناور فعالیت دارند که اغلب آنها موتورلنج و تعدادی نیز شناورهای بارج حامل شن و ماسه است که مقصد آنها به طور عمده بنادر کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس از جمله امارات و عمان می باشد.
در بندر جاسک که از قدیمی ترین بنادر هرمزگان است، هم شناور چندمنظوره سنتی تجاری و هم شناور فلزی برای جابجایی محموله ها فعالیت می کنند.

منبع : ایرنا