رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

تدارک گسترده صدا و سیمای مرکز خلیج فارس در چهل سالگی انقلاب - نمایش محتوای خبر

 

 

تدارک گسترده صدا و سیمای مرکز خلیج فارس در چهل سالگی انقلاب

بمناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی رسانه استانی برنامه های متنوع برای مخاطبان خود تهیه کرده که با آغاز جشن چهل سالگی انقلاب از رادیو و تلویزیون مرکز خلیج فارس بر روی آنتن خواهد رفت.

مدیر کل صدا و سمیای مرکز خلیج فارس گفت : برنامه "کارنامه" با حضور مسئولان استانی به معرفی پیشرفتهای اقتصادی شهرستانهای استان در 40 سال اخیر می پردازد که در 30 قسمت 30 دقیقه ای به تهیه کنندگی حمیدی زاده در سیمای خلیج فارس تهیه شده است.

مهران جلائی افزود : برنامه "افق" به تهیه کنندگی عبدالله رشیدی در20 قسمت 3 دقیقه ای در سیمای خلیج فارس تدارک دیده شده است که به پیشرفتهای حوزه های مختلف استان بصورت موشن گرافیک نمایش داده می شود .

وی گفت : "کاروان انقلاب" دیگر برنامه سیمای خلیج فارس است که در ایام الله دهه فجر پخش می شود.

پخش زنده برنامه از شهرستانهای استان و پوشش جشن های انقلاب در نقاط مختلف استان از جمله رویکردهای این برنامه است .

مدیر کل صدا و سمیای مرکز خلیج فارس افزود : برنامه "از اون روزها" به تهیه کنندگی ونوس امیری در سیمای خلیج فارس در24 قسمت 4 دقیقه ای ویژه چهل سالگی انقلاب تهیه شده که مصاحبه با انقلابیون و مبارزان استان و بیان خاطرات انقلاب از زبان آنها از جمله اهداف این برنامه است.

مستند گزارش "زیرآسمون نیله" عنوان برنامه ای دیگر از سیمای خلیج فارس ویژه چهل سالگی انقلاب است که به معرفی پیشرفتهای انقلاب در روستاهای استان می پردازد .

تهیه کننده این برنامه عباس رُد است.

مستند "چهل بهار" با هدف بیان چهل سال پیشرفت در استان هرمزگان در 30 قسمت به تهیه کنندگی صدرزاده در دهه فجر از سیمای خلیج فارس روی آنتن می رود .

مهران جلائی گفت : مستند تلویزیونی "نبرد بیست ونهم" به تهیه کنندگی و کارگردانی مهرداد حق شناس دیگر برنامه سیمای خلیج فارس ویژه چهل سالگی انقلاب است به معرفی شهیدان دارا و رئیسی می پردازد و حماسه آفرینی این شهیدان در عملیات سال 67 و در جریان مبارزه با جنایتکاران و متجاوزان آمریکایی در خلیج فارس را بازگو می کند.

به گفته وی ؛ مستند تلویزیونی "خلیل " به تهیه کنندگی مهراب بهرامی در یک قسمت 75 دقیقه ای در سیمای خلیج فارس به معرفی شهید خلیل تختی نژاد دومین شهید مدافع حرم استان می پردازد.

مستند روایی "جانبازان خلیج فارس" نیز به تهیه کنندگی علی خائف در یک قسمت 40 دقیقه ای تهیه شده است که روایت زندگی اسماعیل دلشاد و از جانبازان استان هرمزگان در هشت سال دفاع مقدس است ، او با وجود جانبازی به قله دماوند صعود کرده و هر سال در روز حادثه 12 تیر ماه فاصله روستای کندالو تا جزیره هنگام را به همراه سایر جانبازان شنا می کند.

مدیر کل صدا و سمیای مرکز خلیج فارس افزود : مستند تلویزیونی "ساحل ستارگان" در شش قسمت 180 دقیقه ای ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در سیمای خلیج فارس است که به معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان هرمزگان می پردازد .

این مستند را اکبر تدبیری تهیه کرده است .

مهران جلائی گفت : "حماسه حضور" نیز دیگر ویژه برنامه سیمای خلیج فارس ویژه روز 22 بهمن به تهیه کنندگی سیما محمد پور است که به انعکاس راهپیمایی 22 بهمن در استان هرمزگان خواهد پرداخت .

مدیر کل صدا و سیمای مرکز خلیج فارس همچنین به فعالیتهای رادیو خلیج فارس هم اشاره کرد و گفت : در سالگرد چهل سالگی انقلاب مجموعه مستند گزارشی "ترغز" با موضوع پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر به تهیه کنندگی محمدرضا خسروی از رادیو خلیج فارس پخش خواهد شد که این برنامه باهدف بیان پیشرفتهای انقلاب در شهرها و روستاهای هرمزگان در 12 قسمت 30 دقیقه ای تدارک دیده شده است .

مهران جلائی افزود : "فجر ماندگار" به تهیه کنندگی امیرارسلان خوبیاری در 12 قسمت از 12 تا 22 بهمن ماه پخش خواهد شد که این برنامه عصرگاهی ویژه دهه فجر با حضور افراد مؤثر در انقلاب و بیان خاطرات تهیه شده است .

مسابقه رادیویی"فجرآورد" با رویکرد اطلاع رسانی به مخاطبان در 7 قسمت به تهیه کنندگی فتانه گیلیاردی در ایام دهه فجر پخش می شود.

بیان خاطرات انقلاب از زبان فعالان انقلاب در برنامه از آن روزها رادیو خلیج فارس بازگو می شود.

این برنامه در 20 قسمت به تهیه کنندگی زهرا زارعی تهیه شده است.

"یاران انقلاب" با هدف مصاحبه با فعالان انقلاب در استان هرمزگان در رادیو خلیج فارس تهیه شده که در 12 قسمت به تهیه کنندگی حامد روان سالار پخش می شود.

ویژه برنامه "پایش" در ساختار کلامی پیامی در 7 قسمت 15 دقیقه ای به تهیه کنندگی ایرانمنش در رادیو خلیج فارس تهیه شده که به بررسی پیشرفتها و دستاوردهای دستگاههای دولتی درطول انقلاب می پردازد .

بیان ظرفیتها و پیشرفتهای نظام در استان هرمزگان در برنامه "چهل بیم" رادیو خلیج فارس بررسی می شود .

تهیه کنندگی برنامه بر عهده امید تنی و عاطفه مسجدی است .

"چهل سازه" برنامه ای برای 40 سالگی انقلاب در رادیو خلیج فارس است به تهیه کنندگی آناهیتا رفیعی که به انعکاس دستاوردها ، پیشرفتها و توانمندیهای استان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی می پردازد .

بیان پیشرفتهای نظام از زبان مردم در برنامه "روشنا" در رادیو خلیج فارس پرداخته می شود .

فائقه علایی نیا تهیه کننده این برنامه است .

"صدای توسعه" به تهیه کنندگی سهیل مهر با دعوت از مسئولان دستگاههای اجرائی استان و بیان پیشرفتهای استان از زبان مسئولان در رادیو خلیج فارس پخش می شود .

برنامه" نت عاشقی" ویژه دهه فجر به تهیه کنندگی غلامرضا رضوی است که با هدف پخش ترانه های انقلابی و خاطره انگیز برای مخاطبان تهیه شده است.

"مشق عشق" ویژه برنامه ای است در رادیو خلیج فارس به تهیه کنندگی فتانه گیلیاردی که به بیان فضایل اخلاقی و ربط دادن آن به پیشرفتها ودستاوردهای انقلاب اسلامی در استان می پردازد.