رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

تدارک صدا و سیمای مرکز خلیج فارس برای نوروز 98 - نمایش محتوای خبر

 

 

تدارک صدا و سیمای مرکز خلیج فارس برای نوروز 98

صدا و سیمای مرکز خلیج فارس با 9 برنامه رادیویی و تلویزیونی به استقبال سال جدید و لحظه تحویل سال 98 می رود.

بوی بهار ، چیری ویری بهار ، گلچین بوی بهار ، پیام آور کربلا و خورشید هفتم عنوان ویژه برنامه های رادیو خلیج فارس در نوروز 98 است .

مدیر کل صدا و سیمای خلیج فارس گفت : برنامه «بوی بهار» عنوان برنامه ای با ساختار ترکیبی نمایشی در دو قسمت 240 دقیقه ای است که در 29 اسفند بصورت زنده پخش می شود.

این برنامه با هدف ایجاد فضایی شاد و صمیمانه ، اطلاع رسانی به شنوندگان و مسافران نوروزی را در دستور کار دارد .

طنز ، موسیقی، بسته های کارشناسی ، پیامک و تلفن  و ارتباط با مسئولان برای اطلاع رسانی به مردم و مسافران نوروزی آیتم های این برنامه است.

سیدجلیل هاشمی تهیه کننده ، گیلیاردی نویسنده ، پوریا و چشم براه گوینده ، خسروی ، مهر ، داغینه و رحیمی گزارشگران این ویژه برنامه هستند.

مهران جلائی افزود : «چیری ویری بهار» دیگر ویژه برنامه رادیو خلیج فارس بمناسبت آغاز سال است که 24 برنامه 180 دقیقه ای در نوروز 98 و در دو بخش صبح و عصرگاهی بصورت زنده با ساختار پیامی پخش می کند .

خانمها معصومه ناصری ، فتانه گیلیاردی و منیژه فدایی تهیه کنندگان این ویژه برنامه هستند .

وی گفت : برنامه گلچین بوی بهار هم در 29 اسفند بصورت زنده از رادیو خلیج فارس پخش می شود.

این برنامه در یک قسمت 50 دقیقه ای ایجاد فضایی شاد و مفرح برای اطلاع رسانی به شنوندگان و مسافران نوروزی را هدف خود قرار داده است .

مدیر کل صدا و سیمای مرکز خلیج فارس برنامه «پیام آور کربلا» را یکی دیگر از ویژه برنامه های رادیو خلیج فارس در دوم فروردین سالروز رحلت حضرت زینب (س) عنوان کرد و افزود : این ویژه برنامه در دوقسمت 240 دقیقه ای ضمن آگاهی بخشی در باره سفر و مسایل خاص آن به مناسبت های دینی ومذهبی هم می پردازد.

تهیه کنندگی برنامه برعهده عباس ایرانمنش است.

به گفته جلائی برنامه «خورشید هفتم» هم از ویژه برنامه های 12 فروردین همزمان با سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) است که به منظور معرفی و بیان درس های زندگی حضرت امام کاظم (ع) پخش می شود .

تهیه کننده این برنامه رادیویی مهدیه احترامی است .

مدیر کل صدا و سیمای مرکز خلیج فارس در بخش دیگری از معرفی برنامه های نوروزی این مرکز گفت : نوروز دریا ، شبهای قشم ، راهیان نور دریایی و پرپروک ویژه برنامه های سیمای خلیج فارس در نوروز 98 است .

مهران جلائی افزود : ویژه برنامه «نوروز دریا» به مناسبت آغاز سال نو در سیزده قسمت 15 دقیقه ای به تهیه کنندگی نعیمه حمزوی با ساختار گزارش تدارک دیده شده است.

این برنامه تلاش دارد با مهمانان نوروزی در استان ارتباط برقرار کرده و آنها را با مکانهای گردشگری و آداب و رسوم وغذا ولباس این استان آشنا کند.

وی گفت : «راهیان نور دریایی» ویژه برنامه دیگر سیمای خلیج فارس با شروع سال نو به تهیه کنندگی مهرآذین هر شب ساعت 20:45 ازسیمای خلیج فارس بر روی آنتن می رود.

آشنایی مسافران و گردشگران با مناطق جنگی دریایی و بیان رشادتهای رزمندگان اسلام از ویژگیهای این برنامه است .

ارتباط با شبکه های ملی وسراسری از دیگر بخش های این ویژه برنامه است.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز خلیج فارس برنامه «شب های قشم» را از ویژه برنامه شاخص سیمای خلیج فارس در نوروز 98 بیان کرد و گفت : این برنامه در 13 قسمت 50 دقیقه ای هر شب ساعت 21 از قشم به صورت زنده پخش می شود .

این برنامه تلویزیونی با آیتم های شاد ومتنوع در ایام نوروز هرشب مهمان خانواده های خونگرم هرمزگانی و مهمانان نوروزی خواهد بود.

سیروس صادقی تهیه کننده برنامه است.

مهران جلائی افزود : برنامه «پرپروک» هم در تعطیلات نوروزی همراه کودکان و نوجوانان عزیز خواهد بود .

این برنامه هر روز ساعت 15:45 با پخش کارتون و برنامه های کودک محور مهمان خانه های شهروندان هرمزگانی است .

این ویژه برنامه به تهیه کنندگی ساره سالاری تدارک دیده شده است.