رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

تدارک صدا و سیمای خلیج فارس برای رمضان 96 - نمایش محتوای خبر

 

 

تدارک صدا و سیمای خلیج فارس برای رمضان 96

شبکه استانی صدا و سیمای خلیج فارس با تهیه و تدارک ویژه برنامه های ماه عاشقی ، گُم گُم سحری و ماه رویایی به استقبال ماه مبارک رمضان می رود.

مدیر کل صدا و سیمای خلیج فارس گفت : برنامه «ماه عاشقی» عنوان ویژه برنامه افطار رادیو خلیج فارس است که در ساختار کلامی پیامی و در30 قسمت 75 دقیقه ای قبل از افطار میهمان مردم خونگرم هرمزگان خواهد بود .

مهران جلائی افزود : این برنامه در قالب بخشهای ترانه ، گزارش ، مهمان ویژه ، نمایش ، موسیقی ، اخبار روز استان ، مباحث کارشناسی با موضوع پاسخگویی به سئوالات شرعی شنوندگان ، شرح دعای روز ، تلفن و پیامک سعی می کند فضایی کاملا شاد ومناسب با ماه مبارک رمضان ایجاد و به ارائه آداب و رسوم ماه مبارک رمضان در هرمزگان بپردازد.

وی گفت : این برنامه هر روز ساعت 18 به تهیه کنندگی مشترک خانم ها امیر ابراهیمی و نامی از رادیوخلیج فارس تقدیم روزه داران هرمزگانی خواهد شد.

مدیر کل صدا و سیمای خلیج فارس افزود : ویژه برنامه «گُم گُم سحری» ویژه سحرهای ماه مبارک رمضان در رادیو خلیج فارس تدارک دیده شده است که این ویژه برنامه نیز با استفاده از آیتم های متنوع تلاش می کند اوقات سحرگاهی روزه داران با معنویت خاصی عجین کند .

گزارش ، موسیقی با کلام و بی کلام ، مباحث کارشناسی در خصوص تفسیر دعای سحر و آداب سحر و رمضان در هرمزگان ، بسته های صوتی ، تلفن و پیامک ، دعا و اوقات شرعی از جمله بخش های این ویژه برنامه است .

مهران جلائی گفت : پرداختن به مناسبت های ماه قمری رمضان شریف از جمله وفات حضرت خدیجه (س) ، میلاد امام حسن (ع) ، لیالی قدر و ایام سوگواری ضربت خوردن و شهادت حضرت علی (ع) از دیگر رویکردهای این ویژه برنامه است.

گُم گُم سحری در30 قسمت 90 دقیقه ای به تهیه کنندگی محمدرضا خسروی هر روز هنگام سحر ماه از رادیوخلیج فارس تقدیم روزه داران می شود.

مدیر کل صدا و سیمای خلیج فارس همچنین از تهیه و تدارک دو ویژه برنامه « ماه رویایی و گُم گُم سحری در سیمای استانی خلیج فارس خبر داد و افزود : برنامه «ماه رویایی« برنامه ای مهمان محور است که قصد دارد تا از طریق الگوسازی مناسب در جامعه در ماه مبارک رمضان الگوهای درست انسانی را در جامعه معرفی نماید تا مخاطبان برنامه بتوانند از این الگوها بهره مند گردند.

مهران جلائی گفت : این ویژه برنامه در دو بخش گفتگوی مجری و مهمان و گفتگوی استودیویی مجری و کارشناس تهیه شده است و وله ، ادعیه روزهای ماه مبارک رمضان ، رویایی ها ، سی مسجد ، پند الهی ، مسابقه پیامکی و گزارش بخشهای این ویژه برنامه را تشکیل می دهد.

وی افزود : این برنامه در 30 قسمت 60 دقیقه ای به تهیه کنندگی وحیدرضا مداحی روش ویژه افطار ماه مبارک رمضان می باشد که قبل از اذان مغرب درماه رمضان ازسیمای خلیج فارس پخش خواهد شد.

مدیر کل صدا و سیمای خلیج فارس همچنین از پخش برنامه «گُم گُم سحری» از سیمای خلیج فارس خبر داد و گفت : این برنامه با هدف ایجاد لحظاتی معنوی و صمیمی برای سحر خیزان روزه دار هم استانی در راستای تعمیق و ترویج امور دینی و معنوی در ایام ماه مبارک رمضان یکساعت قبل از اذان صبح به وقت بندرعباس پخش می شود.

جلائی افزود : این برنامه در بر گیرنده بخشهای مختلفی از جمله شرح معرفت (سخنرانی مذهبی) ، آوازهای معنوی عرفانی ، مناجات ، ادعیه ، تفسیر دعای ابوحمزه ثمالی ، شاخه نور ، سحر نما و اعلام اوقات شرعی شهرهای مختلف استان می باشد .

تهیه کننده این برنامه مهدی قیاسوند است.