رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

تحقق موفقیت دولت با دست خالی - نمایش محتوای خبر

 

 

تحقق موفقیت دولت با دست خالی

تحقق موفقیت دولت با دست خالی

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت : موفقیت های دولت تدبیر و امید برای رفع مشکلات کشور با دست خالی محقق شده است.

سورنا ستاری دوشنبه شب در مراسم گرامیداشت سالگرد حماسه انتخابات 24 خرداد در بندرعباس افزود : یکی از مهمترین برنامه های دولت تدبیر و امید برای رشد و توسعه هر چه بیشتر کشور ، خروج از اقتصاد وابسته به نفت است.

وی با بیان اینکه در همین راستا نیز در بودجه سهم نفت به کمتر از 25 درصد رسیده است ، گفت : با تلاش های دولت یازدهم در دو سال اخیر در حوزه علم و فناوری و رتبه های علمی نیز پیشرفت های خوبی حاصل شده است.

معاون رئیس جمهور افزود : با تلاشها و برنامه ریزیهای صورت گرفته در دو سال گذشته تولید علم در ایران با رشد سه پله ای به رتبه پانزده در جهان رسیده است.
ستاری ضمن تأکید بر تلاش هر چه بیشتر برای بهره مندی از نیروهای جوان در عرصه های مختلف و افزایش انگیزه و اعتماد در میان آینده سازان این مرز و بوم گفت : در اقتصاد دانش بنیان ما به دنبال تحقق این مساله هستیم.

وی با بیان اینکه قدرت در دست کشورهایی است که دانش دارند ، تصریح کرد : توسعه شرکت ها و اقتصاد دانش بنیان از گفتمان های جدی میان دولت و مردم است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت : تجاری سازی فناوریها که بحث اصلی اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان و مورد تأکید رهبر معظم انقلاب می باشد ، جزء اولویت های مهم دولت تدبیر و امید است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بر بهره گیری هر چه بیشتر از نعمت دریا نیز تاکید کرد و گفت : با وجود چنین ظرفیت بزرگی، ما در طول تاریخ وارد اقتصاد و فناوری دریا نشده ایم ، در حالی باید این حوزه را مورد توجه بیشتر قرار دهیم.

منبع : ایرنا