رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

تجلیل از 15 نفر از یاوران وقف هرمزگان - نمایش محتوای خبر

 

 

تجلیل از 15 نفر از یاوران وقف هرمزگان

تجلیل از 15 نفر از یاوران وقف هرمزگان

به مناسبت هفته وقف از 15 نفر از یاوران وقف استان هرمزگان تجلیل شد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان گفت : از ابتدای سال تاکنون 120 موقوفه به ارزش 10 میلیارد تومان در هرمزگان وقف شده که از نظر ارزش 40 درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است.

حجت الاسلام هاشمی افزود : از این شمار 65 درصد موقوفات منفعتی و مابقی انتفاعی است است که برای ساخت مساجد ، حسینیه ، آب انبار برای استفاده عموم مردم و موقوفه های منفعتی طرح های اجرایی و درآمد زایی است که برای کمک به بی بضاعتان و دانش آموزان است.

وی گفت : بندرعباس با 40 موقوفه رتبه نخست وقف را در بین شهرستان های وقف کننده دارد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان افزود : بزرگترین موقوفه استان امسال زمین کشاورزی به وسعت 7 هزار متر مربع در منطقه هشتبندی میناب بوده است.

حجت الاسلام هاشمی گفت: سازمان اوقاف کشور تا پایان امسال 130 وقف جدید را برای هرمزگان در نظر گرفته است اما پیش بینی می شود تا آخر سال شمار موقوفات استان از مرز 150 وقف عبور کند .

وی افزود : 24 طرح تجاری ، مسکونی و کشاورزی بر روی زمین های وقفی در حال اجراست که تلاش می شود با سرمایه گذاری بر روی همه موقوفات استان درآمدهای موقوفات را افزایش داد .

آیت الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس هم گفت : بیش از 100 روستای هرمزگان از وجود مسجد محرومند که با ترویج فرهنگ وقف می توان تمامی نیاز های استان را رفع کرد .

جادری استاندار هرمزگان هم گفت : هرمزگان از لحاظ وقف جز استانهای نمونه کشور است که این تلاش مدیران اوقاف استان و ترویج فرهنگ وقف را نشان می دهد .

با حضور استاندار هرمزگان یک موقوفه جدید به شمار موقوفه های استان افزوده شد.

این موقوفه زمینی در منطقه هشتبندی بود که برای تحصیل دانش آموزان بی بضاعت و ازدواج جوانان هشتنبدی و چراغ آباد در نظر گرفته شده است.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما