رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

تأکید استاندار هرمزگان بر ترویج فرهنگ کتابخوانی - نمایش محتوای خبر

 

 

تأکید استاندار هرمزگان بر ترویج فرهنگ کتابخوانی

تأکید استاندار هرمزگان بر ترویج فرهنگ کتابخوانی

تأکید استاندار هرمزگان بر ترویج فرهنگ کتابخوانی

 استاندار هرمزگان گفت : برگزاری نمایشگاه کتاب ، موقعیت خوبی را برای بهره مندی مردم هرمزگان از تازه های نشر فراهم کرده است.

جادری در مراسم گشایش دوازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال در بندرعباس با اشاره به اینکه فرهنگ کتابخوانی در کشور به درستی نهادینه نشده است افزود : تعداد افرادی که در کشور ما کتاب می خوانند در مقایسه با استانداردهای جهانی و کشورهای در حال رشد و توسعه کم است و باید برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در کشور تلاش کرد .

وی گفت : در سال فرهنگ و اقتصاد باید حرکت های جدید و ابتکاری و خلاقانه توسط صاحبان علم و فرهنگ در زمینه توسعه فرهنگ مطالعه انجام شود.

همچنین در آئین افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه کتاب استان هرمزگان از 6 عنوان کتاب مولفان هرمزگانی به نام های ظرفیت های نمایشی در شعر نو اثر رضا کمالی زرکانی ،رقابت و درگیری های اروپائیان در خلیج فارس اثر حسن درآگاهی، خلیج فارس و کرانه های شمالی اثر نصرالله کریمی، آواها و نواهای هرمزگان اثر حسین رستمی، ،۲۰۵ ضرب المثل بلوچی گویش جاسک اثر مریم داوری و زندگی نامه شاعران و مشاهیر هرمزگان اثر فاطمه دژگانی رونمایی شد .

دوازدهمین نمایشگاه سراسری کتاب هرمزگان و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال تا 19 دی صبح و بعد از ظهر در محل دائمی نمایشگاه های بندرعباس واقع در سه راه جهانبار برای بازدید عموم دایر است .