رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

تأمین نقدینگی صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی - نمایش محتوای خبر

 

 

تأمین نقدینگی صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی

تأمین نقدینگی صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی

پنج صندوق حمایتی در وزارت صنعت ، معدن و تجارت با اعتبار بیش از دو هزار میلیارد تومان سرمایه ، نقدینگی واحدهای صنعتی کوچک را تأمین می کنند.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت در نشست با تشکل های صنعتی و صنعتگران هرمزگان گفت : صندوقهای حمایتی می توانند برای حل مشکل نقدینگی واحدهای صنعتی پنج تا ده برابر اعتبارشان ضمانت نامه صادر کنند.

علی یزدانی افزود : نرخ این ضمانت نامه ها یک درصد است و بدون مراجعه به نظام بانکی بین واحدهای صنعتی و تولیدی صادر می شود.

وی گفت : یکی دیگر از راهکارهای تأمین نقدینگی واحدهای صنعتی کوچک ، اتصال این واحدها به صنایع بزرگ است که با خریداری محصولات صنایع کوچک به صورت پیش پرداخت به تامین منابع مالی این واحد ها کمک می شود.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران افزود : تشکیل و تکمیل 360 خوشه صنعتی در کشور در دستور کار است که در هرمزگان نیز سه خوشه صنعتی شناسایی شده که تکمیل یک خوشه صنعتی اکنون آغاز شده است.

یزدانی گفت : هزینه های استقرار در شهرکهای صنعتی نیز برای واحدهای صنعتی کوچک به صورت 20 تا 30 درصد نقدی و بقیه در اقساط بلند مدت است که در صورت بهره برداری پیش از موعد تخفیف هزینه داده می شود.

در ابتدای این نشست نیز تشکلهای صنعتی و مدیران واحدهای صنعتی استان به بیان مشکلات و دیدگاه های خود پرداختند.

مشکل کمبود نقدینگی ، نیاز به حمایت های تعرفه ای در واردات مواد اولیه و صادارت محصولات ، بالا بودن حقوق دولتی در بخش معادن، کمبود پایانه های صادراتی ویژه صنایع و نیاز به زمین برای راه اندازی شهرکهای صنعتی ویژه از مهمترین مشکلات صنعتگران هرمزگانی بود .

منبع : خبرگزاری صدا و سیما