رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

بیش از 12 هزار زندانی جرائم غیر عمد مالی در زندانهای کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از 12 هزار زندانی جرائم غیر عمد مالی در زندانهای کشور

بیش از 12 هزار زندانی جرائم غیر عمد مالی در زندانهای کشور

معاون اجرایی ستاد دیه کشور گفت : بیش از 12 هزار زندانی جرائم غیر عمد مالی در کشور وجود دارد که 6 درصد زندانیان را تشکیل می‌دهند .

مجید احسانی در مراسم چهاردهمین جشن گلریزان آزاد سازی زندانیان دیه در بندرعباس افزود : از ابتدای سال تاکنون بیش از دو هزار زندانی جرائم غیر عمد از زندانهای کشور آزاد شده اند .

وی گفت : پارسال نیز بیش از هشت هزار زندانی جرائم غیر عمد با بدهی 722 میلیارد تومانی از زندانهای کشور با کمک مالی نیکوکاران و گذشت شاکیان و اولیاء دم از زندانهای کشور آزاد شدند .

معاون اجرایی ستاد دیه کشور با اشاره به تصویب قانون بیمه شخص ثالث در مجلس شورای اسلامی افزود : این قانون تأثیر مستقیمی در کاهش شمار زندانیان جرائم غیر عمد مالی داشته است .

احسانی گفت : از ابتدای تشکیل ستاد دیه تاکنون بیش از 96 هزار زندانی جرائم غیر عمد مالی از زندان های کشور آزاد شده‌اند.

مدیر کل زندان‌های هرمزگان هم در این مراسم گفت : 117 زندانی جرائم غیرعمد در زندانهای هرمزگان وجود دارد که 64 میلیارد ریال بدهی دارند که از این شمار 50 نفر محکوم مالی ، 46 نفر مهریه و نفقه و 21 نفر دیه هستند .

اکبر سلیمانی افزود : پارسال نیز 157 زندانی جرائم غیرعمد در هرمزگان با بدهی بیش از 17 میلیارد و 700 میلیون تومان با حمایت افراد نیکوکار از زندان آزاد شدند.

وی با اشاره به اینکه اکنون زندانی جرائم غیر عمد مالی با بدهی زیر ده میلیون تومان در زندانهای استان وجود ندارد ، گفت : کمترین بدهی زندانی جرائم مالی غیر عمد در هرمزگان 20 میلیون تومان و بالاترین آن یک زندانی با دو فقره دیه با حدود 500 میلیون تومان بدهی است .

معاون سیاسی و امنیتی استاندار هرمزگان هم گفت : 45 درصد از زندانیان جرائم مالی غیر عمد در استان به‌علت نداشتن توان در پرداخت مهریه در زندان هستند.

بهروز اکرمی افزود : پیگیری مشکلات حقوقی و کیفری ناشی از عدم پرداخت مهریه نیز باید در دستور کار قرار گیرد تا آمار زندانیان جرائم غیر عمد در هرمزگان کمتر شود.

در چهادرهمین جشن گلریزان در بندرعباس ، شرکت گاز استان، اداره کل توزیع برق، نیروگاه بندرعباس ، دیوان محاسبات استان و شمار زیادی از خیرین با اهدای مبالغی بین 2 تا 20 میلیون تومان به آزادسازی زندانیان مالی غیرعمد کمک کردند .

منبع : خبرگزاری صدا و سیما