رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

بهره مندی 142 هزار مشترک از شبکه جمع آوری فاضلاب در شهر بندرعباس - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره مندی 142 هزار مشترک از شبکه جمع آوری فاضلاب در شهر بندرعباس

بهره مندی 142 هزار مشترک از شبکه جمع آوری فاضلاب در شهر بندرعباس

 امسال 7 هزار مشترک در شهر بندرعباس به مشترکان شبکه جمع آوری فاضلاب افزوده می شود .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری هرمزگان گفت : اکنون 135 هزار مشترک معادل 75 درصد جمعیت از شبکه جمع آوری فاضلاب در شهر بندرعباس بهره مند هستند که تا پایان امسال به 142 هزار مشترک می رسد .

خادمی افزود : ازسال 73 تاکنون 120 میلیارد تومان برای شبکه جمع آوری و تأسیسات فاضلاب بندرعباس هزینه شده که برای تکمیل آن به 100 میلیارد تومان دیگر نیاز است .

وی گفت : امسال 15 میلیارد تومان برای اجرای طرح شبکه جمع آوری فاضلاب شهر بندرعباس در نظر گرفته شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری هرمزگان افزود : برای اجرای طرح فاضلاب بندرعباس هزار و 500 کیلومتر لوله گذاری نیاز است که تاکنون 700 کیلومتر آن اجرا شده است و پیش بینی می شود در صورت اختصاص به موقع اعتبارات تا سال 96 بیش از 95 درصد طرح شبکه جمع آوری فاضلاب در بندرعباس به پایان برسد.

خادمی گفت : در سال جاری 30 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در مناطق غرب بندرعباس ، بلوار سید جمال الدین اسد آبادی ، مناطق شهید بهشتی و منطقه پشت شهر و امیر آباد اجرا می شود.

طرح جمع آوری شبکه فاضلاب بندرعباس از سال 73 آغاز شده است .

خادمی گفت : طرح جمع آوری شبکه فاضلاب در شهرستانهای رودان ، میناب ، جاسک و روستاهای طولا و درگهان جزیره قشم نیز در حال اجراست.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان افزود : اجرای طرح شبکه جمع آوری فاضلاب و تصفیه خانه در شهرستانهای میناب در نیمه اول امسال و و رودان نیز تا نیمه دوم سال به بهره برداری می رسد.

به گفته خادمی طرح جمع آوری شبکه فاضلاب شهرستانهای جاسک تا سال 95 و مسکن مهر درگهان قشم و روستای طولای جزیره قشم نیز تا پایان امسال به پایان می رسد .