رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد (ع) در بندرعباس ، عصر امروز - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد (ع) در بندرعباس ، عصر امروز

برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد (ع) در بندرعباس ، عصر امروز

پنجمین کنگره بین المللی امام سجاد (ع) عصر امروز (دوشنبه) در بندرعباس برگزار می شود .

این مراسم همزمان با سالگرد شهادت امام سجاد (ع) به روایت اول ، ساعت 18:30 دقیقه در فرهنگسرای طوبی و همزمان در شهرستان میناب بر گزار می شود .

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان این نشست گفت : شناخت امام سجاد (ع) گنج بزرگی است که مختص به شیعه و سنی نیست بلکه به همه مسلمانان جهان اختصاص دارد .

آیت الله نعیم آبادی با اشاره به اینکه بزرگترین ثروت یک ملت ثروت فرهنگی آن است ، افزود : بدون ثروت فرهنگی انسانها به هلاکت می رسند .

امام جمعه بندرعباس گفت : محبت به اهل بیت (ع) دُر گرانبهاست و ما باید در نگهداری این دُر گرانبها کوشا باشیم .

درویش نژاد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان هم در این نشست گفت : ایجاد فضای معنوی ، بهره گیری از حضور اندیشمندان ، آشنایی با سیره عملی و علمی امام سجاد (ع) از اهداف برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد (ع) در هرمزگان است .

حجت الاسلام پهلوانی دبیر اجرایی برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد (ع) گفت : بیش از 190 مقاله داخلی و خارجی از پاکستان ، عراق ، هند و لبنان به زبانهای انگلیسی و عربی به دبیر خانه کنگره ارسال شده است که در مراسم پایانی کنگره از 10 مقاله برتر تجلیل می شود .

در این کنگره میهمانان خارجی شیعه و سنی ومسیحی از لبنان ، عراق و مصرشرکت می کنند .

مراسم پایانی کنگره بین المللی امام سجاد (ع) هفدهم آبان همزمان با سالگرد شهادت امام سجاد (ع) به روایت دوم در تالار شهید آوینی بندرعباس برگزار می شود .

منبع : خبرگزاری صدا و سیما