جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

برگزاری همایش هم اندیشی تشکل های زیر مجموعه بخش کشاورزی در هرمزگان - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری همایش هم اندیشی تشکل های زیر مجموعه بخش کشاورزی در هرمزگان

آموزش روستائیان برای بهره مندی از صنایع تکمیلی و کشاورزی یکی از برنامه های سازمان تعاون روستایی است.

عضو هیئت مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور در همایش هم اندیشی تشکل های زیر مجموعه بخش کشاورزی در بندر عباس گفت : اصلاح بهبود نظام و کنترل نظارت ، تجاری سازی شبکه و ورود آن به بازار با تشکیل زنجیره تولید و ساماندهی فروشگاه ها و غرفه ها یکی از راهبردهای جدید سازمان است.

قلفی در بندرعباس افزود : آئین نامه جدید نظام صنفی در کمیسیون دولت نهایی شده و نظارت و قیمت گذاری به نظام صنفی واگذار شده است.

در این همایش مدیر سازمان تعاون روستایی هرمزگان هم گفت : شمار تشکل های تعاونی هرمزگان بیش از 160 تشکل با 137هزار و 550 بهره بردار است .

همچنین یک شرکت سهامی زراعی با 571 عضو و دو هزار و دویست هکتار زمینهای باغی و زراعی ، یکی دیگر از تشکل های این سازمان است.

رادمنش با بیان اینکه توزیع 80 درصد آرد روستایی استان توسط اتحادیه ها و شرکتهای تعاونی انجام می گیرد ، افزود : از ابتدای سال تاکنون شبکه تعاونی روستایی بیش از 38 هزار تن آرد روستایی توزیع کرده است.

وی خریدهای تضمینی و توافقی را از جمله فعالیت های اصلی این سازمان عنوان کرد و افزود: در این مدت بیش از 84 هزارتن محصولات کشاورزی به ارزش 103 میلیون ریال بصورت توافقی و تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.

کمبود نقدینگی برای تأمین نهاده های کشاورزی ، نداشتن بارانداز برای عرضه محصولات کشاورزی و بدهی های بانکی از جمله مشکلاتی بود که نمایندگان تشکل ها در این جلسه مطرح کردند.

استان هرمزگان به لحاظ بهره مندی از دریا و همچنین داشتن آب و هوای متنوع از ظرفیت خوبی در بخش شیلات و کشاورزی برخوردار ست.

استقرار صنایع بزرگ فولاد ، آلومینیوم و کشتی سازی از دیگر مزیت های هرمزگان است.