جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

برگزاری ششمین همایش وحدت و بیداری اسلامی در بندرعباس - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری ششمین همایش وحدت و بیداری اسلامی در بندرعباس

برگزاری ششمین همایش وحدت و بیداری اسلامی در بندرعباس

ششمین همایش وحدت و بیداری اسلامی در بندرعباس برگزار شد .

حجت الاسلام لبخندان دبیر برگزاری این همایش هدف از برگزاری آن را اتحاد و همدلی بین علمای اهل سنت و شیعه اعلام کرد و گفت : استفاده از نقطه نظرات و ترویج فرهنگ وحدت از مهم ترین اهداف برگزاری این همایش است.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان هم در این مراسم گفت : اختلافات منشأ اتهامات است و وظیفه علمای اهل سنت و شیعه است که با درایت و همدلی اتهامات را ریشه کن کنند.

آیت الله نعیم آبادی افزود : شناخت و تعامل بیشتر علمای اهل سنت و شیعه موجب وحدت و همدلی بیشتری می شود و جلوی نفوذ دشمنان را می گیرد.

امام جمعه بندرعباس یکی از جنایات تاریخ را عقیده کشی معرفی کرد و گفت : باید با بصیرت کافی جدا از تصمیمات تاریخی همدیگر را بشناسیم زیرا روایات تاریخی در برخی مواقع مغرضانه و بر علیه مسلمانان بوده است.

امام جمعه اهل سنت بندرعباس هم در این مراسم بر بصیرت افزایی و دشمن شناسی علمای شیعه و سنی تاکید کرد و گفت : شناسایی محل بدیها و گمراهیها از مهم ترین وظایف روحانیون است.

شیخ عبدالباعث قتالی افزود : علمای کشورهای اسلامی حتی نقش مشورتی هم در اداره کشور خودشان ندارند اما این نعمت در ایران اسلامی به خوبی بر عهده علمای اسلام است و باید از ظرفیتهای موجود به خوبی استفاده کنیم.

وی وظیفه شناسی مومن را از ارکان اساسی دین دانست و گفت : در میان کشورهای اسلامی ملت مسلمان ایران از همه وظیفه شناس ترند .

در پایان این مراسم هم از فعالان حوزه وحدت و بیداری اسلامی تجلیل شد.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما