جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

برگزاری جشن جامعه کارگری به‌ مناسبت هفته وحدت - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری جشن جامعه کارگری به‌ مناسبت هفته وحدت

برگزاری جشن جامعه کارگری به‌ مناسبت هفته وحدت

استاندار هرمزگان گفت : اهل سنت استان به نظام جمهوری اسلامی و اهل بیت (ع) اعتقاد دارند و ما نیز از ظرفیت آنان در مدیریت هرمزگان استفاده کرده ایم.

جاسم جادری دیشب در جشن بزرگ کارگری هفته وحدت در بندرعباس افزود : ما مسلمانان با حفظ عقاید قطعی و مسلم خود باید در مقابل دشمن مشترک اتحاد داشته باشیم.

وی گفت : استکبار جهانی عواملی همچون رژیم آل سعود دارد که در میان مسلمانان تفرقه ایجاد می کنند.

مدیر مؤسسه غدیرشناسی هم گفت : مردم هرمزگان در عمل ، وحدت و همزیستی را پیاده می‌کنند و به تمام آموزه‌های مکتب ولایت عمل می‌کنند.

آیت‌الله سعید شاه‌آبادی افزود : دشمن قصد دارد مذاهب اسلامی را از بین ببرد که در این شرایط بهترین راه یک‌دلی و وحدت است.

وی گفت : قیام پیامبران و ائمه ما برای ایجاد وحدت بوده است و قرار نیست شیعه و سنی دست از آموزه‌های دینی خود بردارند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان هم در این مراسم گفت : وحدت زمینه های لازم برای پیشرفت و تعالی را در همه جوامع فراهم کرده و مانع بروز بسیاری از مشکل ها در درون جامعه می شود.

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی افزود : بدون وجود این عنصر قوام بخش، شیرازه جامعه دچار مشکل شده و اختلاف و درگیری بروز می کند.

وی گفت : در جامعه نا امن امکان انجام فعالیتهای علمی ، اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی وجود ندارد و فحاشی و اختلاف و درگیری همه جا را فرا می گیرد.

امام جمعه اهل‌سنت بندرعباس هم گفت : قرآن و شخصیت پیامبر(ص) محوریت وحدت است و همه باید از کلام الهی پیروی کنیم چون روشنگر است و هیچ نقطه ابهامی در آن وجود ندارد.

سید عبدالباعث قتالی افزود : تولید و کار را باید قدر بدانیم و معتقدیم نباید بی‌کاری در جامعه ما باشد.

وی گفت : اهل‌سنت و تشیع در یک جامعه و در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و با احترام به همدیگر باید قدردان وحدت، امنیت و آرامش حاکم بر جامعه باشند.

قتالی افزود : جوانان مسلمان اگر می‌خواهند به اسلام خدمت کنند، راه برای خدمت آنها باز است و می‌توان با اخلاق خوب، تلاش، سازندگی و کمک به دیگران، مردم را جذب اسلام کنند.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما