رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

برگزاری آئین 400 ساله پخت حلیم نذری در خمرهای گلی فین - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری آئین 400 ساله پخت حلیم نذری در خمرهای گلی فین

برگزاری آئین 400 ساله پخت حلیم نذری در خمرهای گلی فین

عاشقان اباعبدلله الحسین (ع) بر اساس یکی از سنت های قدیمی محرم در منبرهای شهرستان فین 35 خمره حلیم نذری بار می گذارند .

معاون معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت : طبخ حلیم در خمره های گِلی (جُم) از روز پنجم محرم ، به سبکی خاص در منبرهای (حسینیه های) شهرستان فین آغاز می شود .

عباس نوروزی افزود : مراسم حلیم پزی در خمرهای گلی در فین که قدمت 400 ساله دارد در فهرست معنوی میراث فرهنگی کشورمان ثبت شده است .

مراسم پخت این نذری در منبر شیخ غلام محمد حاج علی ، منبر خضر ، منبر قتال یا ولی الله ، منبر کل تراب یا پا قلعه و منبر کل خیری منسوب به خانواده جعفری ها معمولا طبخ می شود.

پختن حلیم از صبح شروع می شود و تا بعد ظهر ادامه دارد .

جُم یا همان خمره حلیمی ظرفی به بلندی تقریبی یک متر و مخروطی شکل است .

خمره های مخصوص پخت حلیم را از لشتغان که از گذشته مرکز سفالگری هرمزگان بوده خریداری و بدنه بیرونی آن با موی بُز و گِل اندود می کنند سپس در چاله هایی که قبلاً تعبیه شده گل می گیرند تا ثابت شود و تکان نخورد .

این کار هنگام افروختن آتش مانع از ترکیدن خمره سفالی می شود .

هیزم برای پخت حلیم از کنده درخت نخل یا تافال است و با فاصله در کنار خمره ها قرار می گیرد .

مردان هیات به همراه یک آشپز خبره بر نحوه پخت حلیم نظارت دارند و با هم زدن حلیم مراقب ته نگرفتن نذری هستند که در اصطلاح محلی این عمل را (دار توی حلیم آوردن) می گویند .

حوالی عصر حلیم آماده می شود و عزاداران پس از مراسم سینه زنی یا در بازگشت از مراسم معروف تعزیه خوانی (منبرپاقلعه فین) در گروه های چند نفری به منبر های محل توزیع نذری می روند.

در پایان دهه اول محرم جُم ها از زمین خارج و تمیز می شوند و در انبار حسینیه ها و تکایا قرار می گیرند تا سالی دیگر و محرمی دیگر فرا رسد و بساط حلیم پزان به سبک فرهنگ مردم فین برپا شود.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما