رونق تولید ملی | جمعه، ۲۹ شهریور ۱۳۹۸

بخشودگی جرائم کارفرمایان بیمه تأمین اجتماعی - نمایش محتوای خبر

 

 

بخشودگی جرائم کارفرمایان بیمه تأمین اجتماعی

بخشودگی جرائم کارفرمایان بیمه تأمین اجتماعی

طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان بیمه تامین اجتماعی هرمزگان در حال اجراست.

مدیر کل تأمین اجتماعی هرمزگان امروز در نشست خبری به مناسبت هفته تأمین اجتماعی در بندرعباس گفت : در این طرح که از اول تیر در استان آغاز شده است جرایم کارفرمایان خوش حساب واحدهای تولیدی ، صنعتی و معدنی از 50 تا 100 درصد بخشیده می شود.

سیدفاضل حیدری بلوکی افزود : کارفرمایان خوش حسابی که ظرف مدت 18 ماه قبل از بروز مشکل حداقل در 16 ماه حق بیمه کارگاه خود را به موقع پرداخت کرده باشند نیز مشمول این بخشودگی می شوند.

وی با بیان اینکه 35 هزار کارگاه با 648 میلیارد تومان بدهی تا کنون شناسایی شده است گفت : کارفرمایان تا سه ماه فرصت دارند از این تسهیلات بهره مند شوند.

مدیر کل تأمین اجتماعی هرمزگان افزود : به بیمه شدگان تأمین اجتماعی شماره ملی و بین المللی تامین اجتماعی اختصاص می یابد.

حیدری بلوکی گفت : این شماره ده رقمی به بیمه شدگان اصلی ، تبعی و کارفرما برای استفاده راحت تر بیمه شدگان در کشور و دنیا داده می شود.

وی افزود : شناسایی دقیق بیمه شدگان ، تعامل آنلاین با پایگاههای ملی ثبت احوال ، اتباع بیگانه و پست از مهمترین مزایای این شماره است.

مدیر کل تامین اجتماعی هرمزگان گفت : از ابتدای سال تاکنون به 62 هزار و 800 نفر در هرمزگان شماره بیمه تامین اجتماعی اختصاص یافته است و تا چند سال آینده 890 هزار بیمه شده از شماره بهره مند می شوند.

حیدری بلوکی افزود : تا پایان سال شعبه های کارگزاری جدید در شهرستانهای کیش ، قشم ، بندرلنگه و میناب و شعبه اقماری در بندرعباس و اسکله شهیدرجایی برای تسریع در خدمات بیمه ای راه اندازی می شود.

اداره کل تامین اجتماعی هرمزگان اکنون با 16 شعبه دایم ، هشت شعبه اقماری و دو کارگزاری در استان فعالیت می کند.

بیمه تأمین اجتماعی هرمزگان بیش از 849 هزار نفر برابر 57 درصد جمعیت استان را زیر پوشش دارد.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما