باقلوا روسی

مواد لازم برای خمیر اول:

*آرد 300 گرم

*تخم مرغ  2عدد

*خامه 80گرم

*وانیل یک چهارم قاشق چای خوری

*نمک  به مقدار لازم

مواد لازم برای خمیر دوم:

*آرد  280 گرم

*روغن صاف   240 گرم

*روغن جامد   240 گرم

*وانیل  کمی

مواد لازم میانی:

*مارمالاد سیب یا زردآلو 280 گرم

*بادام و گردوی خرد شده 100 گرم

*پودر نارگیل 1 پیمانه

*پودر کاکائو 1 قاشق چایخوری

*سفیده تخم مرغ  1 عدد

*شکلات تخته ای 100 گرم

*بریلو و نارگیل  برای تزئین

 

طرز تهیه:

مرحله اول: در ظرف مناسبی تخم مرغ، خامه و وانیل را مخلوط کنید . سپس نمک و آرد را الک کرده و به تدریج به مواد بیفزایید و مخلوط کنید تا خمیر لطیفی بدست آید. این خمیر نباید به دست بچسبد. مدت 15 دقیقه روی خمیر را بپوشانید و به آن استراحت دهید.

مرحله دوم: روغن صاف را رنده کنید و با روغن جامد و وانیل مخلوط کنید. روغن صاف را می توانید از فروشگاه های مخصوص لوازم شیرینی پزی یا قنادی ها تهیه کنید. آرد و نمک را الک کرده و به تدریج به آن بیفزایید . بعد خمیر را به صورت مکعب فرم داده و به مدت 10 دقیقه در یخچال بگذارید.

خمیر مرحله اول را روی میز آرد پاشی شده بگذارید و از چهار طرف باز کنید. خمیر دوم را روی آن قرار دهید و چهار طرف آن را مانند بقچه روی هم بیاورید. سپس با وردنه سنگین ضرباتی روی خمیر بقچه شده بزنید و آن را به صورت مستطیل باز کرده و 6 لا کنید. پس از 5 دقیقه استراحت مجددا بار دیگر خمیر را باز کرده و مانند مرحله اول تا زده و استراحت دهید. این کار را دو بار انجام دهید. در این مرحله خمیر را به قطر 1 تا 2 میلیمتر پهن کرده و دو قسمت کنید. کمی شکلات آب شده روی لایه اول بمالید و لایه دیگر خمیر را روی آن قرار دهید. خمیر را به صورت مستطیل هایی به عرض 8 تا 10 سانتیمتر برش دهید.

مواد میانی را مخلوط کرده و روی سطح شیرینی بریزید و هر یک از مستطیل ها را رول کنید و به مدت یک ساعت در یخچال بگذارید. سپس آن را به صورت اسلایس های 1 سانتیمتری برش دهید و در سینی چرب نشده طوری بچینید که محل اتصال خمیر روی سینی قرار بگیرد. سینی را به مدت 12 تا 15 دقیقه در فر 200 درجه سانتیگراد قرار دهید . پس از پخت و سرد شدن روی آن را بریلو بمالید و کمی پودر نارگیل بپاشید.