جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

باغ پرندگان حاجی آباد - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

باغ پرندگان حاجی آباد

باغ پرندگان در مسیر جاده حاجی‌آباد-بافت و در پنج کیلومتری مرکز این شهرستان از توابع استان هرمزگان قرار گرفته است، باغی که در آن با ایجاد فضاهای بسیار زیبا موجب شده روزانه شهروندان حاجی‌آبادی و مردم مناطق حومه شهرستان بافت از آن استفاده و بازدید کنند.

این مجموعه که جز مناطق حفاظت شده تفریحی، زراعی و باغی اداره زندان ها محسوب می‌شود به دلیل تعاملات قضائی روزانه محل بازدید تعداد زیادی از شهروندان و جز زیباترین مراکز تفریحی در حاجی‌آباد به شمار می‌رود.

از ویژگی و شاخصه‌های اصلی این مجموعه، وجود آبشارهای مصنوعی و آب‌های روان و وجود پرندگان و حیواناتی است که توانسته این مجموعه را به یکی از جاهای دیدنی بدل کند.

از جمله پرندگان این باغ می‌توان به کبوتر، مرغ مینا، شترمرغ، قرقاول، طاووس، طوطی، مرغ چینی، مرغ روسی، بوقلمون، غاز، مرغ محلی و ده‌ها پرنده دیگر اشاره کرد.

همچنین این مجموعه به منظور ارتقا آگاهی بازدیدکنندگان نسبت به حیوانات و گونه‌های مختلف حیوانی، حیواناتی از جمله میش و قوچ کوهی، میمون و خرگوش در آن یافت می‌شود.

استخر شنا و سه آبشار مصنوعی و آلاچیق و سایه‌بان همچنین کاشت درختان مرکبات و نخیلات و ساخت تاکستان از نوع یاقوتی از دیگر ابعادی است که بر زیبایی منحصر‌به فرد این مجموعه افزوده است.