رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

بازگشت سی و چهارمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش به میهن - نمایش محتوای خبر

 

 

بازگشت سی و چهارمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش به میهن

بازگشت سی و چهارمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش به میهن

سی و چهارمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز با موفقیت از ماموریت تامین امنیت خطوط کشتیرانی ایران در آبهای آزاد به میهن بازگشت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ این ناو گروه متشکل از ناوشکن البرز و ناولجستیکی بوشهر ، 74 روز در آبهای دریای عمان ، ‌اقیانوس هند و خلیج عدن دریانوردی کرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز ( دوشنبه ) در مراسم استقبال از این ناوگروه در اسکله منطقه یکم نیروی دریایی ارتش دربندرعباس گفت : این ناوگروه در این مأموریت 6 درگیری با دزدان دریایی داشت که توانست 5 کشتی تجاری و نفتکش کشورمان و یک کشتی چینی را نجات دهد .

امیر دریادار سیاری افزود : همچنین این ناوگروه با پشتیبانی از کشتی امدادی ایران با نام کشتی نجات ، امنیت کشتی های تجاری و نفتکش ایرانی و خارجی امنیت آن را تأمین کرد.
وی گفت : هر کشتی ایرانی و خارجی در محدوده خلیج عدن با حمایت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران می تواند به سلامت از این منطقه عبور کند.

وی گفت : حضور مقتدرانه ناوگروه سی و چهارم در منطقه حساس خلیج عدن با رعایت قوانین بین المللی نشان دهنده آن است که قدرت نظامی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای تجاوز به دیگر کشورها نیست و تنها برای حفظ منافع کشور است .