رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

بازدید بیش از 4500 گردشگر از بندر شهید رجایی - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید بیش از 4500 گردشگر از بندر شهید رجایی

بازدید بیش از 4500 گردشگر از بندر شهید رجایی

مدير كل بنادر و دريانوردي هرمزگان گفت : در تعطيلات نوروز امسال 4500 نفر گردشگر نوروزي از بندر شهيد رجايي به عنوان بزرگترين بندر اقتصادي ايران بازديد كردند.

ابراهيم ايدني افزود : اين شمار گردشگر نوروزي با استفاده از يك هزار و 116 دستگاه خودروی سواري و اتوبوس از بزرگترين بندر تجاري كشور ديدن كرده اند.

وي گفت : بيشترين حجم بازديد كنندگان دروازه طلايي اقتصاد ايران با تردد 115 دستگاه خودرو حامل 506 نفر در روز ششم فروردين انجام شد.

به گفته اين مقام مسئول اجراي اين بازديدها در قالب سازماندهي خودروهاي شخصي و تورهاي گردشگري انجام شد.

مدير كل بنادر و دريانوردي هرمزگان افزود : گردشگران نوروزي ضمن بازديد از بخشهاي مختلف بندر و آشنايي با نحوه تخليه و بارگيري كالا ، در جريان آخرين دستاوردهاي صنعت پرافتخار حمل و نقل دريايي ايران نيز قرار گرفتند .

ایدنی گفت : طرح ساماندهي بازديدهاي ميهمانان نوروزي از بندر شهيد رجايي به عنوان بزرگترين بندر تجاري كشور از يكم تا سيزدهم فروردين 95 اجرايي شد .

وی افزود : بندر شهيد رجايي با بهره‌مندي از 40 پست اسكله و با در اختيار داشتن بزرگترين و پيشرفته‌ترين ترمينال‌هاي كانتينري كشور با ظرفيت سه ميليون و 300 هزار TEU كانتينر در سال، بيش از 53 درصد عمليات حمل كالاهاي كل بنادر و همچنين بيش از 80 درصد عمليات كانتينري كشور را بر عهده دارد كه بر همين اساس به دروازه طلايي اقتصاد ايران شناخته مي شود .

اين بندر كه به لحاظ حجم عمليات به عنوان بزرگترين بندر تجاري ايران نيز شناخته مي شود، در فاصله 23 كيلومتري غرب بندرعباس واقع شده و با بيش از دو هزار و 400 هكتار وسعت، از ظرفيت پذيرش سالانه حدود 90 ميليون تن كالا برخوردار است .

منبع : ایرنا