رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

ایران ، میزبان برگزاری کنفرانس پارکهای جهانی در سال 2018 - نمایش محتوای خبر

 

 

ایران ، میزبان برگزاری کنفرانس پارکهای جهانی در سال 2018

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری گفت : گردش مالی پارک های علم و فناوری ایران در سال گذشته به 20 هزار میلیارد ریال رسید.

وحید احمدی در پانزدهمین نشست مشترک سالیانه رؤسای پارکهای علم و فناوری و مدیران مراکز رشد سراسر کشور در ساختمان پارک زیست فناوری خلیج فارس در قشم افزود : برگزاری کنفرانس پارک های جهانی در سال 2018 به ایران نتیجه توجه به توسعه کشورمان در عرصه فعالیت های دانش بینان است.

وی گفت : پارسال 125 میلیون دلار محصول شرکت های فناور و دانش بنیان به کشورهای منطقه و اروپا صادرات شده است و امارات عربی متحده ، چین ، قزاقستان و چند کشور اروپای شرقی هم در صف کشورهای هدف صادراتی محصولات دانش بنیان قرار دارند.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری مجموع ارزش صادرات محصولات دانش بنیان ایران در سه سال گذشته را 200 میلیون دلار عنوان کرد و افزود : 125 میلیون دلار آن امسال محقق شد.

احمدی از عقد قرارداد فروش محصولات شرکت های فناور و دانش بنیان به ارزش سه هزار میلیارد ریال در داخل کشور خبر داد و گفت : این میزان قرارداد فروش محصولات فناورانه و دانش بنیان با شرکت های فعال بسته شده که نشان می دهد ضریب اعتماد بخش خصوصی به فناورهای تولید داخل افزایش یافته است.

وی افزود : هم اکنون 39 پارک علم و فناوری، 180 مرکز رشد و چهار هزار شرکت و هسته فناور در کشور فعال هستند و 30 هزار نفر در این مجموعه ها اشتغال دارند.

تیمی متشکل از مدیران 39 پارک فناور کشور و مسئولان مراکز رشد به سرپرستی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برای شرکت در پانزدهمین همایش سالانه مشترک رؤسای پارکهای علم و فناوری و مراکز رشد کشور به میزبانی پارک زیست فناوری خلیج فارس طی دو روز چهارم و پنجم اسفندماه در قشم حضور دارند.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما