جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

ایجاد سایت الگویی گوجه فرنگی در بندرعباس - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد سایت الگویی گوجه فرنگی در بندرعباس

ایجاد سایت الگویی گوجه فرنگی در بندرعباس

مدیر جهاد کشاورزی بندرعباس گفت: سایت الگویی گوجه فرنگی در دهستان رضوان از توابع این استان با هدف توانمندسازی و بالا بردن سطح دانش کشاورزان ایجاد شده است.منصور شفیعی اظهار کرد: دراین شیوه کشاورزان گروه هدف با حضور مستمر در محل سایت از نحوه مبارزه تلفیقی با آفات و بیماریها، کنترل علفهای هرز، موضوعات مربوط به تغذیه و مدیریت آبیاری بصورت عملی آشنا می شوند.
وی خاطر نشان ساخت : دراین سایت از تجارب و دانش فنی کشاورزان گوجه کار نیز استفاده می شود تا براساس دانش و تجربه، بهترین تصمیم گیری لازم و منطقی برای مدیریت مزرعه اتخاذ گردد.
به گفته مدیر جهاد کشاورزی بندرعباس کشاورزان گوجه کار می توانند با هماهنگی در قالب گروه های چند نفره با حضور در سایت الگویی گوجه فرنگی در دهستان رضوان از توابع بخش فین واقع در 60کیلومتری شمال این شهرستان در جریان جدید ترین یافته های مدیریت مزرعه قرار گیرند.
درسایت دهستان رضوان از توابع شهرستان بندرعباس آخرین یافته ها و توصیه های فنی و عملی و راهکارهای اجرایی برای افزایش عملکرد و تولید محصول سالم گوجه فرنگی از سوی کارشناسان و حتی کشاورزان خبره ارایه می شود.
در این شیوه آموزشی کشاورزان منطقه با حضور مستمر در سایت نحوه مبارزه با آفات بیولوژیک، انواع تله های چسبی و فرمونی، روش های تغذیه گیاه با کودهای ریز مغذی و یافته های عملی را تجربه می کنند.
در اطلاعات منتشره سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان سطح زیر کشت مزارع گوجه فرنگی خارج از فصل این استان 13هزار هکتار با تولید سالانه 455هزارتن ذکر شده است.
دراین اطلاعات به ترتیب از میناب، بندرعباس و بندرخمیر بعنوان مناطق عمده کشت گوجه فرنگی در هرمزگان نام برده شده است.