جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

اهدای جایزه جهانی مدیریت انرژی به شرکت پالایش نفت بندرعباس - نمایش محتوای خبر

 

 

اهدای جایزه جهانی مدیریت انرژی به شرکت پالایش نفت بندرعباس

شرکت پالایش نفت بندرعباس جایزه جهانی مدیریت انرژی و پروژه سبز مدیریت سبز اروپا و تقدیر نامه سطح یک مدیریت سبز ایران را از آن خود کرد.

مدیر عامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت : این شرکت با ثبت طرح افزایش ظرفیت بنزین به عنوان پروژه سبز، جایزه جهانی پروژه سبز را از انجمن مدیریت سبز ایران و اروپا دریافت کرد.

هاشم نامور افزود : پالایشگاه بندرعباس در این جایزه با منطق EAST در چهار زمینه محیط زیست، اقتصاد، مسئولیتهای اجتماعی و تکنولوژی از سوی انجمن مدیریت سبز اروپا و ایران ارزیابی شد.

وی گفت : جایزه طرح سبز بر اساس رویکردهای تولید محصول سبز، کاهش انتشار آلاینده های زیست محیطی ، تعریف واحد های فرآیندی سبز در طراحی آن و انجام ارزیابی اثرات زیست محیطی  (EIA)، بهره گیری از تکنولوژی و فناوریهای نوین ، مدیریت مالی و مسئولیتهای اجتماعی به طرح افزایش ظرفیت تولید و ارتقاء کیفیت بنزین اختصاص یافت.

مدیر عامل شرکت پالایش نفت بندرعباس افزود : جایزه جهانی مدیریت انرژی نیز با محوریت انجمن مدیریت سبز ایران و از سوی بنیاد جهانی انرژی به شرکت پالایش نفت بندرعباس اهداء شد.

نامور گفت : این شرکت در حوزه مدیریت مصرف انرژی و منابع با توجه به پروژه های تعریف شده و استفاده از استانداردها و مدلهای ساختاری مدیریت انرژی بین المللی از جمله ISO 50001  و رعایت استاندارد ملی معیار مصرف انرژی موفق به دریافت جایزه جهانی مدیریت انرژی شد.

شرکت پالایش نفت بندرعباس با ظرفیت 350 هزار بشکه در روز مشغول فعالیت است.

حدود 18 درصد پالایش نفت خام داخل کشور و به تبع آن فرآورده های نفتی مورد نیاز کشور در پالایشگاه بندرعباس تولید می شود .

منبع : خبرگزاری صدا و سیما