رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

انجام 19 رزمایش پدافند غیر عامل در پالایشگاه نفت بندر عباس - نمایش محتوای خبر

 

 

انجام 19 رزمایش پدافند غیر عامل در پالایشگاه نفت بندر عباس

انجام 19 رزمایش پدافند غیر عامل در پالایشگاه نفت بندر عباس

مدیر عامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت : 19رزمایش در قالب طرحهای پدافند غیر عامل ظرف یک سال گذشته برای حفظ آمادگی و افزایش توان دراین پالایشگاه اجرا شد.

هاشم نامور افزود : امسال برای نخستین بار رزمایش مشترک شرکت های زیرمجموعه وزارت نفت در هرمزگان با محور پالایشگاه بندرعباس با هدف مقابله با خرابکاری و افزایش توان مقابله و شناخت پیامدهای ناشی از تهدیدها برگزار شد .

وی گفت : برای افزایش توان در مواقع اضطراری برای نخستین بار در سطح شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، پس از آموزش کارکنان هر یک از واحدهای عملیاتی شرکت پالایش نفت بندرعباس گروه های واکنش سریع در آن واحدها تشکیل شد تا در مواقع بحران وارد عمل شوند .

مدیر عامل شرکت پالایش نفت بندرعباس به امضای تفاهمنامه مشترک همکاری با شرکتهای نفتی و صنایع غرب بندرعباس برای آمادگی در شرایط اضطراری و بحران، نصب دکل و راه اندازی سامانه ارتباطی ستاد مدیریت بحران استان، تأمین نیروی انسانی و کارشناسان پدافند غیرعامل ، برگزاری 37 نشست تخصصی با دستگاه های اجرایی و صاحبان صنعت و ستاد پدافند غیرعامل استان به منظور هماهنگی بیشتر و بروزرسانی و تدوین دستورالعمل های پدافندی درحوزه پدافند غیرعامل اشاره کرد.

نامور گفت : در حوزه فضای سایبری نیز به منظور افزایش توان مقابله و افزایش امنیت فضای مجازی اقدام دفاعی مناسبی انجام شده است که در این زمینه می توان به ایجاد و استقرار سامانه مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) و همچنین طرح افزایش ضریب امنیتی مرکز کنترل عملیات شبکه متناسب با استانداردهای تعیین شده اشاره کرد.

به گفته او، ساخت و بهره برداری از سه مخزن تازه نفت خام هر یک با ظرفیت 500 هزار بشکه، آماده سازی خط 20 اینچی و ایجاد ارتباط لازم با خطوط انتقال و صادرات نفت و سایر فرآورده ها در شرایط اضطرار، مقاوم سازی واحد آب، برق و بخار پالایشگاه، طرح ضد حریق کردن سازه ها و آمادگی برای مهار آلودگی دریا در صورت نشت مواد نفتی، تقویت زیرساخت های حراستی و امکان استفاده از برق و واحد آبگیر پالایشگاه ستاره خلیج فارس در شرایط اضطرار از طرح های مرتبط با اصول و اهداف پدافند غیرعامل در پالایشگاه بندرعباس است.

شرکت پالایش نفت بندرعباس با ظرفیت پالایش روزانه 350 هزار بشکه نفت خام و میعانات گازی، سومین پالایشگاه نفت کشور به لحاظ ظرفیت پالایشی پس از آبادان و اصفهان است.

منبع : ایرنا