جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

آموزش گیفت نامزدی - صفحه محتوایی سرپناه

 

 

آموزش

آموزش گیفت نامزدی

Loading the player...

دانلود

گيفت عروسي يا هديه عروسي ، هديه اي کوچک است که عروس و داماد براي مهمانان (خانم) مراسم عروسي تدارک مي بينند تا از حضور آنها در جشن عروسي تشکر کنند.
همين طور گيفت عروسي به نشانه يادبود عروسي نزد مهمانان به يادگار مي ماند و هديه اي خاطره انگيز خواهد بود. بنابراين بهتر است که در انتخاب گيفت عروسي خود دقت کنيد تا مهمانانتان را با هديه اي ويژه و خاطره انگيز راهي منازلشان کنيد.

تاريخچه گيفت عروسي
رسم دادن هديه عروسي به زمان هاي قديم در اروپا بر مي گردد. گيفت عروسي در آن دوران ، جعبه جواهرات کوچکي بود که از کريستال و سنگ هاي گرانبها ساخته مي شد. محتويات اين جعبه شامل حبه هاي قند مي شد که نماد مال و مکنت و سلطنت بود (به اعتقاد مردم آن دوران ، قند خواص درماني داشت و بسيار گران بود).
با گذشت زمان ، مغز بادام نيز به محتويات جعبه افزوده گرديد که در کنار قند ، استعاره اي زيبا از تلخي و شيريني زندگي بود. با گذشت قرن ها و کاهش قيمت قند ، گيفت عروسي در بين جوامع و کشورهاي مختلف نيز رواج يافت و به رسمي عمومي تبديل گرديد بطوريکه امروزه بجاي قند از نقل و نبات نيز استفاده مي شود.
گيفت عروسي را بخريد يا خودتان بسازيد ؟
براي تصميم گيري جهت ساخت يا خريد گيفت عروسي ، عوامل متعددي تاثيرگذار هستند که عوامل مهم به قرار زير هستند : وسع مالي شما ، تعداد مهمانان ، مدت زمان تا عروسي ، ماندگاري گيفت عروسي (بعنوان مثال اگر گيفت مدنظر شما ، گل طبيعي باشد).

مدل هاي گيفت عروسي
بنا به وسع مالي عروس و داماد ، مدل هاي گيفت عروسي مختلفي مي توان در نظر گرفت. همانطور که گفته شد بصورت سنتي از قند و نقل و نبات استفاده مي شود اما در دنياي مدرن امروزي ، هداياي عروسي متفاوتي ديده شده است. همين طور در فصول مختلف مي توان هداياي متناسبي را در نظر گرفت و يا از اسم عروس و داماد و يا تاريخ عروسي در گيفت عروسي استفاده نمود. از دسته بندي هاي زير مي توانيد جهت انتخاب گيفت عروسي تان استفاده کنيد :

1) گيفت عروسي سنتي :
اين نوع گيفت ها شامل جعبه هاي تزيين شده است. داخل جعبه نيز مي توانيد هديه اي کوچک به رسم يادبود بگذاريد.

2) گيفت عروسي خانگي :
اين نوع گيف ها مي تواند شامل عروسک (عروس و داماد) ، دسته گل هاي کوچک ، کله قند فانتزي کوچک تزيين شده و پرنده هاي مصنوعي زيبا باشد.

3) گيفت عروسي مناسبتي :
اين نوع گيفت نمادي از مراسم عروسي شماست. بعنوان مثال اگر مراسم عروس تان در کنار دريا باشد ، مي توانيد از قايق عروسکي با تزيين نقل و نبات استفاده کنيد تا براي هميشه در يادها بماند. و يا اگر عروسي تان در زمستان و برف باشد ، گزينه هاي جالبي براي انتخاب خواهيد داشت.

4) گيفت عروسي فرهنگي :
اين نوع گيفت نمادي از فرهنگ قوميت يا خاندان شما مي باشد که با کمي تفکر ، بهترين ايده ها را خواهيد يافت !

در انتها در نظر داشته باشيد که گيفت عروسي ، امري ضروري نبوده و در صورت داشتن وسع مالي ، مي توانيد تهيه کنيد