رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

آموزش فنی و حرفه ای به 789 نفر در قشم - نمایش محتوای خبر

 

 

آموزش فنی و حرفه ای به 789 نفر در قشم

آموزش فنی و حرفه ای به 789 نفر در قشم

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به تفاهمنامه مشترک این نهاد با سازمان فنی و حرفه ای کشور گفت : 789 نفر در مدت پنج ماه گذشته در 13 رشته مختلف، آموزش های کوتاه مدت فنی و حرفه ای دیدند.

حمیدرضا مؤمنی افزود : بخشی از رشته های آموزشی شامل تعمیر دستگاه های سرد کننده تجاری، لوله کشی و نصب لوازم بهداشتی، تعمیر کولر خودرو، تعمیر و نصب اسپلیت، تعمیر برق خودرو و برق کشی ساختمان است.

وی دوره های کارآفرینی، مدیریت کسب و کار و مشاغل خانگی، عیب یابی مدار الکترونیکی و گردشگری را از دیگر رشته های برگزار شده در این جزیره اعلام کرد.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت : این دوره ها بر اساس تقاضای دهیاران و بخشداران قشم و بر اساس نیازسنجی، در روستاها و کارگاه های صنعتی برگزار شده است.

مؤمنی با بیان اینکه هم اینک برای برگزاری این دوره های آموزشی در 24 روستا در حال برنامه ریزی هستیم ، تأکید کرد : هدف ما تأمین نیازهای هر روستا توسط جوانان فعال و ساکن همان منطقه است.

جزیره قشم با حدود 117 هزار نفر جمعیت و یک هزار و 500 کیلومتر مربع وسعت در میان آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده و به تنهایی از 22 کشور جهان بزرگتر است.

منبع : ایرنا