رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

امام جمعه بندرعباس : کنگره بین اللملی امام سجاد(ع) به عنوان حلقه مفقوده شناخت معرفتی ائمه اطهار - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه بندرعباس : کنگره بین اللملی امام سجاد(ع) به عنوان حلقه مفقوده شناخت معرفتی ائمه اطهار

امام جمعه بندرعباس : کنگره بین اللملی امام سجاد(ع) به عنوان حلقه مفقوده شناخت معرفتی ائمه اطهار

امام جمعه بندرعباس گفت : امسال ششمین کنگره امام سجاد(ع) با شکوهتر از دوره های قبل با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی برگزار می شود.

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در خطبه های نماز جمعه این هفته بندرعباس کنگره بین اللملی امام سجاد (ع) را حلقه مفقوده شناخت معرفتی ائمه اطهار دانست و افزود : وظیفه ما نسبت به این ذخیره معنوی و دینی و ترویج سیره و اندیشه های امام سجاد( ع ) دو چندان است.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت : استقبال گسترده از این کنگره به ویژه از سوی محققان و نویسندگان غیر مسلمان از جمله جوزف الهاشم نشانه جایگاه جهانی اهل بیت (ع) در بین جامعه غیرمسلمان است .

امام جمعه بندرعباس در ادامه با اشاره برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در سراسر ایران و حتی دیگر کشورها افزود : برگزاری عزاداری به سبک و شیوه های مختلف نشأت گرفته از فرهنگ ها و آداب و رسوم عزاداران و نشانه ارادت آنان به اهل بیت پیامبر (ص) است .

آیت الله نعیم آبادی با اشاره به اینکه حجاب اصیل مردم هرمزگان یکی از برترین نوع حجابها در جوامع اسلامی است ، گفت :  دین اسلام به تمام خواسته های فطری انسان مانند حجاب ، ازدواج و محبت انسان ها به یکدیگر توجه ویژه کرده است.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما