رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

امام جمعه اهل سنت قشم : عید قربان جشن شکرگزاری مسلمانها است - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه اهل سنت قشم : عید قربان جشن شکرگزاری مسلمانها است

امام جمعه اهل سنت قشم گفت : عید قربان جشن شکرگزاری مسلمان ها است و برگزاری آن بعد از موسم حج به این معنی است که نه تنها حجاج بلکه همه مسلمان ها نیز شکر نعمت های این فصل را بجا می آورند.

شیخ عبدالرحیم خطیبی در خطبه های نماز عید سعید قربان اهل سنت در محل مسجد جامع در دست احداث اهل سنت قشم افزود : موسم حج تنها مختص به حجاج بیت الله الحرام نیست ، بلکه همه مسلمان های دنیا از پاداش و اجر آن که خداوند درنظر گرفته است، بهره مند می شوند.

وی با بیان این مطلب که در روز عید قربان مسلمانها از این اجر خداوند شکرگزاری می کنند به تشریح فلسفه بوجود آمدن عید قربان پرداخت و گفت : حضرت ابراهیم(ع) با اجابت درخواست خداوند اوج اطاعت و بندگی خود را در پیشگاه ذات اقدس تعالی به نمایش گذاشت و به رغم داشتن همه احساسات یک پدر، حاضر شد جگر گوشه خود را سر ببرد.

خطیب نماز عید سعید قربان اهل سنت قشم با اشاره به اینکه حضرت ابراهیم (ع)از آزمایش الهی سرافراز بیرون آمد، اطاعت و بندگی، پرهیز از شرک و توجه به توحید و یکتاپرستی و شکرگزاری در قبال نعمت های خداوند را سه خصلت آن حضرت دانست و یادآور شد: این عید به ما هرسال یادآوری می کند که بخاطر نعمات بی پایان خداوند شگر گزار باشیم.

شیخ خطیبی در بخشی از این خطبه ها با تقدیر از مردم و هیات امناء مسجد جامع در دست احداث اهل سنت قشم، ساخت آن را در مدت کمتر از سه سال نشانه ای از همت بالا آنها دانست و گفت: خدا را شکر می کنیم که این توفیق را به همه ما داد که ساخت بنا این مسجد را به این مرحله برسانیم که امسال آیین نماز عید سعید قربان را در اینجا برگزار کنیم.
امام جمعه اهل سنت قشم در بخش دیگری از خطبه های نماز عید سعید قربان اهل سنت این شهر با دعوت همه مردم به دوری از هرگونه کینه ورزی، حسد، سوء ظن، سخن چینی، عیب جویی و شایعه پراکنی تصریح کرد: مطمئن باشید که این خصلت ها مثل موریانه که چوب را از درون پوک می کند، جامعه را از درون تهی می کند، اما صفا، صمیمیت، همبستگی و یکپارچگی بین همه اقشار جامعه به رغم اختلافات، جامعه را به رشد و شکوفایی می رساند.

منبع : ایرنا