رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

افزایش 79 درصدی صادرات تعاونیهای مرزنشین هرمزگان - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 79 درصدی صادرات تعاونیهای مرزنشین هرمزگان

افزایش 79 درصدی صادرات تعاونیهای مرزنشین هرمزگان

صادرات تعاونیهای مرزنشین هرمزگان 79 درصد افزایش یافته است.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت هرمزگان در نخستین نشست شورای ساماندهی مبادلات مرزی امسال گفت : تعاونیهای مرزنشین استان در سال 94 بیش از 24 میلیون و 500 هزار دلار صادرات داشته اند .

خلیل قاسمی افزود : افزایش تعداد اعضای تعاونیها ، ترغیب تعاونیها از سوی سازمان صنعت ، معدن و تجارت برای فعالیت ، تخصیص نیافتن ارز برای تجار در سال 94 و ممنوعیت واردات برنج در مقاطعی از سال برای تجار از دلایل افزایش صادرات این تعاونیها بوده است.

استاندار هرمزگان نیز در این نشست با اشاره به ظرفیتهای استان گفت : بسیاری از استانهای کشور غبطه موقعیت هرمزگان را دارند و در این شرایط نباید معیشت مرزنشینان استان در تنگنا باشد.

جاسم جادری افزود : از سوی وزارت کشور ، استاندار هرمزگان به عنوان نماینده 16 استان مرزی کشور به وزارت صنعت معدن و تجارت معرفی شده است و هرمزگان باید در زمینه پیگیری مشکلات مرزنشینان پیشگام باشد.

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان هم در این نشست گفت : 53 تعاونی مرزنشین در استان ثبت شده است که از این شمار 34 تعاونی فعال هستند.

سلیمی افزود : بیش از 304 هزار نفر اعضای ثبت شده تعاونی های مرزنشینان استان هستند که برای بیش از 165 هزار نفر از این تعداد کارت عضویت صادر شده است.

شریف نژاد ، مدیر عامل اتحادیه تعاونیهای مرزنشینان هرمزگان نیز در این نشست ، بالا بودن هزینه صدور و تمدید کارت عضویت تعاونی مرزنشینان ، همکاری نکردن دفاتر پیشخوان در انجام امور مربوط به اشتراک اعضاء ، لزوم معافیت مالیاتی تعاونیهای مرزنشین و محدود بودن کالاهای مجاز وارداتی را از مهمترین مشکلات تعاونی مرزنشینان استان برشمرد.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما