رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

افزایش 50 درصدی برداشت میگوی پرورشی در هرمزگان - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 50 درصدی برداشت میگوی پرورشی در هرمزگان

افزایش 50 درصدی برداشت میگوی پرورشی در هرمزگان

برداشت میگوی پرورشی در هرمزگان 50 درصد افزایش داشته است .
فصل برداشت میگوی پرورشی در هرمزگان از اویل تیر آغاز و تا پایان آذر ادامه دارد .
معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان گفت : از آغاز فصل برداشت میگوی پرورشی در استان 2هزار و500 تن میگو از مزارع این استان برداشت شده است .هرمزگان با 2 هزار و 126 هکتار مزرعه پرورش میگو پس از بوشهر دومین استان تولید کننده میگوی پرورشی در کشور است .
کریمی افزود : پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت 4 هزار و 500 تن میگوی پرورشی دیگر برداشت شود.
وی با اشاره به اینکه فصل برداشت میگو پرورشی در هرمزگان تا پایان دی است گفت : امسال به دلیل زود رس کاهش دما از صیادان خواست تا میگو های خود را زودتر برداشت کنند .
معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان وضعیت بازار مناسب ، استفاده از سیستم های هوادهی و غذا دهی اتوماتیک را از دلایل افزایش برداشت میگوی پرورشی عنوان کرد . کریمی گفت : میگوهای پرورشی از 6 مرکز پرورش میگو در تیاب شمالی و جنوبی میناب ‌، کولغان بندرعباس ، سایه خوش بندرلنگه ‌، بندر مقام پارسیان و جزیره هنگام قشم برداشت می‌شود.
هرمزگان به علت شرایط آب و هوایی بسیار گرم و تکثیر بچه میگو نخستین استانی است که میگوی پرورشی را 2 دوره در سال برداشت می‌کند.
میگوی پرورشی در هرمزگان از نوع وانامی است که از سال 88 به صورت آزمایشی در 20 هکتار از مزارع پرورش میگو پرورش یافت.
معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان گفت : 80 درصد میگوهای برداشت شده به کره جنوبی ، امارات متحده عربی و کشورهای اروپایی صادر شده است .
کریمی افزود : میگوهای صادر شده بستگی به اندازه میگو هر کیلو 6 تا 7 دلار ارزآوری دارد.وی گفت : در هرمزگان بیش از 50 هزار هکتار زمین با ظرفیت تولید و پرورش میگو شناسایی شده است که تاکنون تنها 10 تا 15 درصد آن تحقق یافته است .معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان گفت : امسال از 10 مرکز تکثیر میگو شهرستانهای جاسک ، سیریک ، میناب و قشم حدود 400 میلیون لارو تولید شده است.