جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

افزایش 22 درصدی بازدید از موزه مردم شناسی خلیج فارس - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 22 درصدی بازدید از موزه مردم شناسی خلیج فارس

افزایش 22 درصدی بازدید از موزه مردم شناسی خلیج فارس

بازدید از موزه مردم شناسی خلیج فارس امسال 22 درصد افزایش داشته است .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت : بیش از 4 هزار نفر از ابتدای سال تاکنون از این موزه دیدن کرده اند .

محسن ضیایی افزود : در موزه خلیج فارس 300 اثر مکتوب و 2 هزار و 600 اثر تاریخی از هزاره سوم پیش از میلاد تا دوره پهلوی نگهداری می شود.

وی گفت : ظروف سفالی و ابزارهای سنگی 5 هزار سال پیش مربوط به پس کرانه های خلیج فارس نیز در موزه مردم شناسی خلیج فارس در بندرعباس نگهداری می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان افزود : این اشیاء نشان دهنده حضور و تسلط ایرانیها بر خلیج فارس ، تجارت و صیادی و صید مروارید است.

محسن ضیایی گفت : در این موزه آلبومی از تصاویر نقشه های دوران قبل از اسلام و دوره اسلامی تا قاجار که نشان دهنده حقانیت اسم خلیج فارس است وجود دارد.

موزه مردم‌شناسی خلیج‌فارس یکی از بزرگترین موزه‌های مردم شناسی جنوب ایران است که در سال 86 بازگشایی شد و پارسال از سوی مؤسسه ایکوم وابسته به سازمان جهانی یونسکو در سه زمینه کودک ، خلاقیت و آموزش به عنوان موزه برتر کشور معرفی شد.

این موزه در ۳ طبقه با زیربنای ۲ هزار و ۴۰۰ متر مربع دارای بخشهای مردم شناسی ، بازار سنتی ، آزاد سازی هرمز ، صید و صیادی ، باستان شناسی ، دوره تاریخی ، دوره اسلامی ، سکه و نگارخانه است.