رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

افزایش 21 هزار تخت به بیمارستانهای کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 21 هزار تخت به بیمارستانهای کشور

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت : در اجرای طرح تحول نظام سلامت 21 هزار تخت به بیمارستانهای کشور افزوده شده است .

دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی امروز (چهارشنبه) در بیست و پنجمین اجلاس رؤسای دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور در بندرعباس افزود : همچنین در اجرای این طرح 2 هزار و 500 خانه بهداشت و 5 هزار مرکز خدمات جامع سلامت و پایگاههای بهداشتی در کشور راه اندازی شده است .

وی پیش بینی کرد سال آینده 20 هزار تخت بیمارستانی به بیمارستانهای کشور اضافه شود .

وزیر بهداشت گفت : وزارت بهداشت 5 هزار میلیارد تومان از سازمان تأمین اجتماعی طلب دارد که از این مقدار حدود 850 میلیارد تومان آن برای دریافت دارو دریافت شده است .

دکتر قاضی زاده هاشمی افزود : باید برای توسعه فضاهای بهداشت و درمان از سرمایه گذاریها و توان بخش خصوصی استفاده کرد .

وی گفت : هرمزگان در حوزه خدمات در بخش بهداشت و درمان زیر ساخت های خوبی ندارد و باید سازمان برنامه و بودجه اعتبارات این استان را افزایش دهد تا هرچه زودتر این کمبودها جبران شود .

وزیر بهداشت افزود : با توجه به اینکه درآمدهای هرمزگان بیشتر از استانهای دیگر است برای کاهش بیماریهای واگیردار و کاهش مرگ و میرمادارن باردار و نوزادان باید امکانات پزشکی ،آمبولانس هوایی ، آمبولانس دریایی و اورژانسهای جاده ای در استان تقویت شود .

استاندار هرمزگان هم در این نشست با تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی گفت : هرمزگان به عنوان 8 استان پر درآمد کشور نیازمند توسعه بیشتر در بخش بهداشت و درمان است .

جاسم جادری افزود : هرمزگان سالانه 10 هزار میلیارد تومان فقط از گمرک استان و 2 هزار و 200 میلیارد تومان از عوارض ارزش افزوده به خزانه کشور واریز می کند که سهم استان از اعتبارات و امکانات باید افزایش یابد .

وی همکاری و مشارکت شرکتها ، پالایشگاهها و مناطق ویژه مستقر در استان را در بخش درمان خواستار شد و گفت : این شرکت ها باید بیمارستان های جداگانه برای درمان کارکنان خود داشته باشند .

استاندار هرمزگان افزود : در دولت تدبیر و امید 11 میلیون نفر در استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند .

جادری با اشاره به جمعیت 500 هزار نفری شرق استان افزود : این مردم در مقایسه با دیگر نقاط کشور با کمبود امکانات بهداشتی و درمانی روبرواند.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی هم از وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی خواست که نگاه ویژه به مناطق محروم ، افزایش تخت های بیمارستانی و تجهیزات بیمارستانی در مناطق محروم استان داشته باشد .

حسین هاشمی تختی گفت : زمانی مردم استان برای حل مشکلات سوختگی به استان یزد سفر می کردند اما اکنون با ساخت و راه اندازی بیمارستان سوانح سوختگی این مشکل برطرف شده است .

اجلاس روسای دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور با هدف برنامه عملیاتی سال 96 به مدت دو روز در بندرعباس برگزار می شود .

منبع : خبرگزاری صدا و سیما