رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

افزایش حجم ضمانت های سرمایه گذاری صنایع کوچک کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش حجم ضمانت های سرمایه گذاری صنایع کوچک کشور

افزایش حجم ضمانت های سرمایه گذاری صنایع کوچک کشور

حجم ضمانت های مورد حمایت صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک کشور از 3 میلیارد تومان به 5 میلیارد تومان افزایش یافت.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران امروز در بازدید از شهرک صنعتی گمبرون بندرعباس گفت : به حداقل رساندن روند اداری در سیستم های بانکی ، تأمین مواد اولیه واحدهای صنعتی بدون مراجعه به بانک و سرعت بخشیدن به گردش نقدینگی واحدهای صنعتی از جمله اهداف این افزایش حجم ضمانت است.

علی یزدانی افزود : سرمایه ثبتی صندوق ضمانت سرمایه گذاری 125 میلیارد تومان است که میزان سرمایه صندوق تا بیش از پنج برابر امسال افزایش می یابد.

وی گفت : با انعقاد تفاهمنامه با فرا بورس مقرر شد بخشی از صنایع کوچک با پیوستن به شهرک های بزرگ صنعتی از طریق فرابورس تأمین مالی شود

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران افزود : امسال همچنین منابع مالی مورد نیاز واحدهای صنعتی با استفاده از منابع دیگر صندوق های تحت پوشش وزارت صنعت معدن تجارت با ضمانت نامه های مشترک تأمین می شود.

یزدانی گفت : در کشور بیش از 88 هزار واحد صنعتی مستقر است که 80 هزار واحد صنایع کوچک زیر 50 نفر اشتغال هستندکه نیازمند حمایت های مالی بیشتری هستند.

وی افزود : در کشور 944  شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد که 42 درصد اشتغال کشور در حوزه صنایع کوچک است و 17 درصد این واحدهای راکد و یا زیر 50 درصد فعالیت دارند.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت : امسال با تشکیل کمیته ای در کل کشور با مشارکت سازمان صنعت معدن و تجارت و خانه های صنعت و اتاقهای بازرگانی استانها تلاش می شود واحدهای غیر فعال و زیر ظرفیت شناسایی و مشکلاتشان حل شوند.

یزدانی افزود : با استفاده از پتانسیل شرکت های مشاوره ای و پارک های علم و فناوری و مراکز کسب و کار و دانشگاها جهت ارتقاء کیفیت و بهره وری صنایع و تأمین منابع مالی و اصلاح خط تولید و فروش و بازاریابی گام های بزرگی برداشته شود.

وی با اشاره به واگذاری زمین برای استقرار 765 شهرک و ناحیه صنعتی در کشور گفت : امسال شهرک هایی که در نقاط تقاضا محور و کمتر توسعه یافته قرار گرفته اند ، افزایش قیمتی نخواهد داشت .

وی گفت : ایجاد شهرک ها و نواحی صنعتی در نقاطی که سرمایه گذار و متقاضی بیشتر باشد از دیگر سیاست های وزارت صنعت معدن و تجارت در سالجاری است.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما