رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

افزایش تولید و صادرات مهمترین هدف سازمان منطقه آزاد قشم - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش تولید و صادرات مهمترین هدف سازمان منطقه آزاد قشم

افزایش تولید و صادرات مهمترین هدف سازمان منطقه آزاد قشم

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت : این سازمان مهمترین هدفش در عرصه صنعت ، افزایش تولید و صادرات است و برای رسیدن به این هدف از همه واحدهای تولیدی مستقر در جزیره قشم حمایت می کند.

حمیدرضا مؤمنی در حاشیه بازدید از پنج واحد صنعتی فعال در جزیره قشم افزود : حمایت های سازمان منطقه آزاد قشم علاوه بر آماده سازی زیرساخت ها مانند واگذاری زمین و ارائه خدمات اولیه مانند آب ، برق و گاز شامل اعطای معافیت ها و تخفیف های قابل توجه به واحدهای صنعتی جزیره نیز است.

وی از صاحبان واحدهای صنعتی جزیره خواست با ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی خود و کاهش هزینه های تولید زمینه اجرای اقتصاد مقاومتی را فراهم سازند.

در بازدید از این واحدها که مدیر کل صنعت، معدن و تجارت منطقه آزاد قشم و جمعی از مدیران سازمان نیز حضور داشتند از نزدیک با مسائل و مشکلات این واحدها آشنا شد و برای حل مشکلات آنها دستورات لازم را به مسئولان ذیربط در سازمان صادر کرد.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت منطقه آزاد قشم نیز در این بازدید گزارشی از وضعیت واحدهای تولیدی این جزیره ارائه کرد و از تکمیل شدن زنجیره تولید محصولات شیلاتی در قشم به عنوان یکی از اهداف این مدیریت نام برد.

جهانگیر مجیدی کیفیت پودر ماهی تولید شده در واحد فرآوری ماهی قشم را در کشور بسیار بالا ارزیابی کرد و از نصب و راه اندازی دستگاه بوسوز در این واحد خبر داد و گفت : با راه اندازی واحد تولید خوراک آبزیان در قشم زنجیره تولید محصولات شیلاتی از جمله پرورش ماهی در قفس و میگو در مزارع در این جزیره درحال تکمیل شدن است.

به گفته وی با نصب و راه اندازی دستگاه بوسوز در واحد فرآوری ماهی قشم، گلایه و شکواییه مردم شهر سوزا از متصاعد شدن بوی نامطبوع از این واحد تولیدی نیز برطرف شد.

مؤمنی در این برنامه از واحدهای تولیدی طلال قشم، صداقت قشم و زعیم قشم واقع در شهرک صنعتی فجر و همچنین کارخانه صنعت تمیم قشم واقع در اسکله کاوه و واحد فرآوری ماهی قشم واقع در حومه شهر سوزا مرکز بخش شهاب قشم بازدید کرد.

این واحدها که به ترتیب در زمینه ارائه خدمات سردخانه ای برای ماهی، بسته بندی موادغذایی، ساخت مصنوعات چوبی، ساخت انواع لنج و شناور و تولید پودر ماهی فعالیت می کنند در مجموع با 1693میلیارد و 250میلیون ریال سرمایه گذاری برای 287 نفر اشتغال ایجاد کرده اند.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما