رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

افزایش توان دفاعی ایران اسلامی سبب ارتقاء تضمین صلح و دوستی است - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش توان دفاعی ایران اسلامی سبب ارتقاء تضمین صلح و دوستی است

افزایش توان دفاعی ایران اسلامی سبب ارتقاء تضمین صلح و دوستی است

 جانشین فرمانده ستاد کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت : هر چه توان دفاعی و اقتدار جمهوری اسلامی ایران بیشتر شود موجب ارتقاء تضمین صلح و دوستی خواهد بود.

امیر سرتیپ عبدالرحیم موسوی صبح پنجشنبه پس از آغاز رزمایش محمد رسول الله (ص) در جنوب کشور تأکید کرد : ما کشوری هستیم که به فکر سلطه بر دیگران نیستیم و با سلطه پذیری هم مخالفیم.

وی در خصوص رزمایش محمد رسول الله (ص) که از امروز در منطقه ای به وسعت دو میلیون 200 هزار کیلومتر مربع از شرق تنگه هرمز تا مدار 10درجه در شمال اقیانوس هند برگزار می شود ، افزود : در این رزمایش نیروی دریایی ، نیروی زمینی ، قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران دست به عملیات می زنند.

فرمانده رزمایش محمد رسول الله (ص) گفت : پیام این رزمایش صلح دوستی برای تمام کشورهای منطقه است.

امیر موسوی شعار این رزمایش را اقتدار و ارتقاء صلح و دوستی پایدار در سایه وحدت اسلامی و منطقه ای عنوان کرد و افزود : پیام این رزمایش برای کسانی که در فکرشان سلطه گری وجود دارد این است که باید در اینجا فکر تجاوز را از ذهن خود بیرون کنند و به این آب و خاک نظر سلطه گرانه نداشته باشند.

وی گفت : تجربه تاریخی ما به ویژه در دفاع مقدس این واقعیت و اقتدار ایران را نشان داده است.

امیر موسوی صبح امروز در محل قرارگاه دوالفقار در شهرستان جاسک با رمز یا رسول الله (ص) فرمان آغاز رزمایش محمدرسول الله (ص) را صادر کرد.

بنابر اعلام فرمانده رزمایش محمد رسول الله(ص)، این رزمایش بر اساس تهدیدات واقعی و با بکارگیری تجهیزات واقعی توسط قرارگاه «ذوالفقار» طرح ریزی و هدایت می شود.

تمرین رزمی بین نیروها، افزایش توان مقابله با تهدیدات، نمایش اقتدار نیروهای مسلح، انتقال تجربه به فرماندهان جوان و آزمایش تجهیزات و دستاوردهای جدید از جمله اهداف این رزمایش است.

منبع : ایرنا