جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

آغاز ساخت مستند خانواده شهیده فاطمه نیک در جزیره هرمز - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز ساخت مستند خانواده شهیده فاطمه نیک در جزیره هرمز

ساخت مستند روایتی خانواده شهیده فاطمه نیک در جزیره هرمز آغاز شد.

تهیه کننده و کارگردان این مستند گفت : شهیده فاطمه نیک به نام ام الشهدا شناخته می‌شود که از این خانواده ۹ شهید تقدیم انقلاب اسلامی شده است.

مهرداد حق شناس افزود : این مستند به سفارش صداوسیمای مرکز خلیج فارس در مدت سه ماه ساخته می‌شود.

وی گفت : در این مستند ۵۰ دقیقه‌ای زندگی شهیده فاطمه نیک به طور کامل بازسازی داستانی می‌شود.

این تهیه کننده و کارگردان تلویزیونی گفت : سال ۹۷ نیز مستند نبرد ۲9 به سفارش مرکز خلیج فارس تولید و در کشور با استقبال روبرو شد و مردم با ناگفته‌های جنگ در خلیج فارس و شهادت شهیدان دارا و رئیسی از شهدای هرمزگان بیشتر آشنا شدند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس در این مراسم گفت : ساخت این مستند ارزشمند نیازمند حمایت همه جانبه مسئولان است تا مردم با اسوه‌های فرهنگ ایثار و شهادت و مجاهدت بیشتر آشنا شوند.

حجت الاسلام محمد عبادی زاده افزود : از طریق هنر بهتر می‌توان حقایق دفاع مقدس را برای نسل‌های بعد بازگو و منتقل کرد.

وی گفت : امروزه صدا و سیما یک تنه در برابر هجمه‌های فرهنگی دشمنان و گسترش فرهنگ شهادت ایستاده است که باید از مسئولان و هنرمندان این سازمان قدردانی کرد.

استاندار هرمزگان در این مراسم از صدا و سیمای مرکز خلیج فارس به دلیل ساخت این مستند فاخر و ارزشمند قدردانی کرد.

 فریدون همتی گفت : هنرمندان زیبایی‌های دفاع مقدس را به تصویر کشیدند و مردم ایران و جهان با این فدکاری‌ها آشنا می‌شدند و امروز هم کارگردانان و نویسندگان روایتگر این مجهادت‌ها باشند.

سردار اباذر سالاری فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان هم گفت : پارسال در کنگره هزار و ۵۰۰ شهید استان هرمزگان آثار خوبی فرستاده شد که تلاش می‌شود با همکاری صدا و سیمای خلیج فارس این آثار ثبت و ضبط شود و اثر فرهنگی ماندگار تولید شود.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز خلیج فارس هم در جمع مردم جزیره هرمز گفت : پرداختن به شهدا و جبهه و جنگ از رسالت‌های کاری صدا و سیماست.

مهران جلائی هدف از ساخت مستند شهدا در هرمزگان را نشان دادن نقش آفرینی‌های جوانان این استان در طول هشت سال دفاع مقدس دانست.

وی گفت : تلاش می‌کنیم تا بعد از ساخت این مستند، هر سال یک یا چند مستند را در مورد شهدای والا مقام استان هرمزگان تولید کنیم.

 شهیده فاطمه نیک مادر سه شهید علی، غلام و محمد گلزاری است.

 این شهیده در حادثه سال ۱۳۶۶ در مکه مکرمه به شهادت رسید.