رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

آغاز رأی گیری در هرمزگان - صفحه محتوایی انتخابات

 

 

آغاز رأی گیری در هرمزگان

آغار رأی گیری در شعبه های اخذ رأی هرمزگان ، جنوبی ترین استان کشور که خونگرمی مردمانش با گرمای جنوب و نام پر افتخار خلیج فارس همراه است آغاز شد .

مردم دریادل و همیشه در صحنه هرمزگان در شهرها ، روستاها و جزایر همه آمده اند تا روز سرنوشت ساز دیگری را رقم بزنند .

رئیس ستاد انتخابات هرمزگان گفت : انتخابات امروز تا ساعت 18 عصر ادامه دارد و با تصمیم وزیر کشور احتمال تمدید ساعت رأی گیری وجود دارد .

بهروز اکرمی افزود : برای برگزاری انتخابات درهرمزگان هزار و 474 شعبه اخذ رأی در نظر گرفته شده است که 906 شعبه ثابت و 568 شعبه سیار است .

وی گفت : از این شمار 497 شعبه شهری و 977 شعبه روستایی است .

رئیس ستاد انتخابات هرمزگان گفت : در انتخابات امسال در هرمزگان یک میلیون و 166هزار نفر واجد شرایط رای هستند که از این شمار 33 هزار و 408 نفر رأی اولی هستند .

بهروز اکرمی افزود : 30 هزار نفر عوامل اجرایی از جمله اعضای شعبه ، ناظران و نیروی امنیتی کار برگزاری انتخابات را در هرمزگان بر عهده دارند .

مردم دریا دل و همیشه در صحنه هرمزگان امروز در شهرها ، روستاها و جزایر 3 انتخابات بزرگ ، در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ، پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه غرب هرمزگان شرکت می کنند.

رئیس ستاد انتخابات هرمزگان گفت : تعداد کاندیداهای شورای اسلامی شهر استان 810 نفر است که برای 198 صندلی شورای شهر و تعداد کاندیداهای شورای اسلامی روستا هم 7 هزار و 609 نفر است که برای 4 هزار و 216 صندلی با هم رقابت می کنند .

بهروز اکرمی افزود : همچنین 7 نامزد نیز در انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی برای کسب یک صندلی در حوزه انتخابیه غرب هرمزگان با یکدیگر رقابت می کنند .

منبع : خبرگزاری صدا و سیما