رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

آغاز بکار ششمین کنگره بین المللی امام سجاد (ع) با پیام آیت الله مکارم شیرازی - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز بکار ششمین کنگره بین المللی امام سجاد (ع) با پیام آیت الله مکارم شیرازی

آغاز بکار ششمین کنگره بین المللی امام سجاد (ع) با پیام آیت الله مکارم شیرازی

مراسم پایانی ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) با حضور اندیشمندان، علما، محققان و پژوهشگران داخلی و خارجی دربندرعباس آغاز بکار کرد.

این مراسم که با قرائت قرآن کریم و پیام تصویری آیت الله مکارم شیرازی مرجع عالیقدر شیعه آغاز شد تا عصر امروز در بندرعباس ادامه دارد .

در این مراسم مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت : صحیفه سجادیه راهگشای مبانی و پیچیدگیهای قرآن و با قاطعیت، تصویر قرآن است.

علیرضا درویش نژاد افزود : فضای فرهنگی موجب کاهش ناهنجاریهای فرهنگی می شود و این در گرو استفاده از صحیفه سجادیه است .

در مراسم پایانی ششمین کنگره بین المللی امام سجاد (ع) میهمانانی از کشورهای آرژانتین، کلمبیا ، لبنان ، یمن ، پاکستان ، عراق و شخصیت های علمی فرهنگی کشوری و استانی شرکت دارند .

نمایندگانی از برخی از اعتاب مقدسه ، مجمع جهانی اهل بیت (ع) ، دستگاه های بین المللی، مؤسسات فرهنگی و مدرسین و طلاب حوزه های علمیه شیعه و اهل سنت استان هرمزگان نیز از مهمانان این کنگره هستند .

رونمایی از آثار مرتبط با حضرت امام سجاد (ع) مانند کتاب و پوستر و تجلیل از نفرات برگزیده ، صحیفه خوانی ، ابتهال خوانی ، پخش کلیپ ، صلوات خاصه ، ارائه چکیده مقالات برتر ، تجلیل از خانواده های دو نفر از شهدای مدافع حرم و شهید منا و قرائت بیانیه پایانی بخش دیگری از برنامه های ششمین کنگره بین المللی امام سجاد (ع ) است.

امسال 100 مقاله علمی از محققین و پژوهشگران داخل و خارج از کشور به دبیرخانه ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) ارسال که 12 مقاله انتخاب شد .

مراسم پایانی کنگره بین المللی امام سجاد علیه السلام هر سال در 25 محرم الحرام مصادف با شهادت آن حضرت با هدف ترویج معارف اهل بیت علیهم السلام و کتاب و ادعیه صحیفه سجادیه در بندرعباس برگزار می شود.

برنامه های ششمین کنگره بین المللی امام سجاد (ع) از بیست و سوم مهر مصادف با 12 محرم در 12 کشور مختلف جهان و 10 استان کشور آغاز شده بود.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما