رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

اعلام پخش ویژه برنامه های نوروز 96 از صدا و سیمای خلیج فارس - نمایش محتوای خبر

 

 

اعلام پخش ویژه برنامه های نوروز 96 از صدا و سیمای خلیج فارس

پخش ویژه برنامه های نوروزی ، 28 اسفند از صدا و سیمای خلیج فارس آغاز می شود.

مدیر کل صدا و سیمای خلیج فارس در نشست خبری گفت : در نوروز با برنامه راهیان نور دریایی از ساعت 17 و ویژه برنامه سال تحویل در رادیو و تلویزیون به استقبال بهار 96 می رویم .

مهران جلائی افزود : پخش برنامه های رادیویی به صورت صبحگاهی ، عصرگاهی و شبانگاهی و در تلویزیون با برنامه های متنوع ، جذاب و مفرح اوقات فراغت هم استانی ها پر می شود .

وی گفت : همچنین با هدف شور و نشاط بیشتر کودکان برای نخستین بار ویژه برنامه کودک در کنار دریا پخش می شود .

مدیر کل صدا و سیمای خلیج فارس با اشاره به پخش جشنواره فیلمهای سینمایی متنوع افزود : در نوروز 96 با تولید گزارشهای خبری خوب و با کیفیت ظرفیتهای گردشگری و جاذبه های گردشگری را به مسافران نورزی معرفی می کنیم .

مهران جلائی گفت : با توجه به مناسبتهای تولد حضرت زهرا (س) ، عملیات فتح المبین ، سالروز شهادت امام هادی (ع) ، 12 فروردین و روز طبیعت ویژه برنامه های مختلفی پخش خواهد شد .

وی افزود : برنامه نوای شرجی از 28 اسفند با استفاده از ظرفیت های موسیقی محلی و ملی در تلویزیون و رادیو خلیج فارس پخش می شود .

مدیر کل صدا و سیمای خلیج فارس با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ، شوراها و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در غرب استان گفت : با هدف ترویج گفتمان امام و رهبری و همچنین حضور حداکثری مردم در انتخابات دو برنامه برگزین و انتخاب از رادیو و تلویزیون مرکز خلیج فارس پخش می شود .

جلائی افزود : تقویت پوشش دیجیتالی از 91 درصد به 95 درصد در 6 ماه نخست سال آینده از مهمترین برنامه های این مرکز است .

وی با اشاره به اینکه افزایش پوشش دیجیتالی در استان با همکاری مسئولان استانی انجام خواهد شد گفت : در این مدت 50 فرستنده تلویزیونی با هزینه حدود هفت میلیارد تومان تا خرداد 96 به تعداد فرستنده های استانی اضافه می شود .

مدیر کل صدا و سیمای خلیج فارس افزود : ساخت مجموعه مستندهای مختلف از جمله سرداران شهید استان با همکاری نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، مستند فرهیختگان استان با هدف معرفی افراد شاخص استان ، مستند قابلیت های گردشگری و تفریحی استان با نگاه ویژه به جزایر استان ، مستند با موضوع اقتصاد مقاومتی و پرداخت به فرهنگ ایثار و شهادت از برنامه های سال 96 است .

مهران جلائی از ساخت سریال 26 قسمتی فاخر با هدف ارتقای سطح توانمندیهای استان خبر داد و افزود : این سریال از نیمه دوم سال 96 کلید خواهد خورد .

وی گفت : همچنین ساخت یک تله فیلم با هدف معرفی جاذبه های گردشگری و اماکن تفریحی استان در نیمه نخست سال 96 از دیگر برنامه های مرکز خلیج فارس است .