رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

اعلام ویژه برنامه های نوروزی صدا و سیمای خلیج فارس - نمایش محتوای خبر

 

 

اعلام ویژه برنامه های نوروزی صدا و سیمای خلیج فارس

ویژه برنامه صدا و سیمای خلیج فارس در نوروز 96 اعلام شد .

مستند ناخدا بابو ، حیات در مانگرو ، کالنگ ، جنگ شبانه شب های قشم ، نوای شرجی ، صبح خلیج فارس ، طبیعت گردی ، نوروز دریا ، خُر گشت ، بچه های ساحل و چیری ویری بهاری و عیدانه عناوین ویژه برنامه های نوروزی صدا و سیمای خلیج فارس است.

مستند ناخدا بابو به تهیه کنندگی داوود سماواتی یار که روایتگر گذشته بندرکنگ ومردمان دریانورد آن است .

این فیلم با رویکرد مردم شناسی و با هدف معرفی فرهنگ ، تاریخ ، معماری ، گویش ، آداب و رسوم مردم و مراسم آئینی دریانوردان و لنج سازان بندر کنگ در سواحل شمالی خلیج فارس تولید شده است.

مستند حیات درمانگرو نیز دیگر فیلم مستند تولید شده در صدا و سیمای خلیج فارس است که به معرفی جلوه های حیات در اکوسیستم و زیست بوم جنگل مانگرو در هرمزگان پرداخته و ارتباط موجودات جانوری و گیاهی را با زبان تصویر نشان می دهد .

این فیلم مستند را عبدالعزیز قاسمی تهیه کرده است.

برنامه کالنگ نیز به تهیه کنندگی اسماعیل مؤذنی که بر اساس آداب و رسوم ، گردشگری و اقتصادی در سیمای خلیج فارس تهیه و تولید شده است

جنگ شبانه شب های قشم هم به تهیه کنندگی سیروس صادقی در نوروز 96 هر شب از ساعت 21 به مدت 52 دقیقه با بخشهای مختلف و متنوع از جمله معرفی آداب و رسوم مردم هرمزگان در ایام نوروز ، ترانه ، گزارش ، دیدنیها ، موسیقی سنتی ، دعوت از هنرمندان کشوری ، مسابقه پیامکی ، وله های نوروزی و معرفی بازارها و مراکز خرید پخش خواهد شد.

برنامه موسیقایی نوای شرجی هم به تهیه کنندگی حامد حمیدی که با هدف ایجاد فضایی شاد همراه با پخش موسیقی بومی و ملی به مدت یک ساعت از ساعت  23:15 دقیقه از سیمای خلیج فارس در نوروز پخش خواهد شد.

برنامه زنده صبح خلیج فارس هم برنامه ای در قالب جُنگ صبحگاهی با آیتمهای مختلف و متنوع که لحظات شاد و مفرحی را برای شهروندان هرمزگانی و مهمانان نوروزی فراهم می کند .

این برنامه به تهیه کنندگی پویا نامداری است که در 12 قسمت تهیه شده است و به صورت زنده از ساعت 10:15 دقیقه از سیمای خلیج فارس بر روی آنتن می رود.

طبیعت گردی نیز عنوان دیگر برنامه ای است که به معرفی جاذبه های گردشگری و تفریحی استان می پردازد .

این برنامه در قالب مستند گزارشی در 13 قسمت 20 دقیقه ای به تهیه کنندگی عبدالعزیز قاسمی در نوروز 96 از ساعت 19:15 دقیقه تقدیم مخاطبان خواهد شد.

برنامه نوروز دریا هم عنوان دیگر برنامه ای است که هر روز در نوروز 96 با هدف معرفی جاذبه های طبیعی و گردشگری استان هرمزگان پخش خواهد شد .

همچنین مصاحبه با مهمانان نوروزی ، ترانه و سرود به تهیه کنندگی اسحق آزادبخش با شروع نوروز از شبکه استانی سیمای خلیج فارس پخش می شود .

خُر گشت عنوان مستند گزارشی به تهیه کنندگی عبدالعزیز قاسمی در پنج قسمت 20 دقیقه ای که به موضوع گردشگری غذا و انواع غذاهایی که در استان طبخ می شود می پردازد.

از دیگر برنامه های سیمای خلیج فارس در نوروز 96 برنامه بچه های ساحل به تهیه کنندگی سیما محمد پور ویژه گروه سنی کودک و نوجوان است که با آیتم های شاد و متنوع و انیمیشن هر روز از ساعت 11:15 دقیقه به مدت یکساعت روی آنتن سیمای خلیج فارس خواهد رفت.

رادیو خلیج فارس هم برنامه چیری ویری بهاری را برای نوروز 96 تدارک دیده است .

این برنامه رادیویی با هدف ایجاد فضایی شاد و صمیمانه ضمن اطلاع رسانی به شنوندگان و مسافران نوروزی در خصوص مکانهای گردشگری شامل برنامه های طنز ، موسیقی ، بسته های کارشناسی ، گزارش از مهمانان نوروزی خواهد بود .

این ویژه برنامه در 13 قسمت و در دو بخش صبح و عصر از رادیو خلیج فارس پخش می شود.