سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

اعلام ویژه برنامه های صدا و سیمای خلیج فارس در نوروز 97 - نمایش محتوای خبر

 

 

اعلام ویژه برنامه های صدا و سیمای خلیج فارس در نوروز 97

مدیر کل صدا و سیمای مرکز خلیج فارس گفت : این مرکز در نوروز 97 با تدارک ویژه برنامه های مختلفی به استقبال سال نو رفته و مخاطبان خود را همراهی می کند .

مهران جلائی افزود : برنامه رادیویی "هفت سین" ویژه برنامه لحظه تحویل سال نو رادیو خلیج فارس است که در یک قسمت تدارک دیده شده و قبل از تحویل سال نو از محل گلزار شهدای بندرعباس به تهیه کنندگی محمدرضا خسروی از ساعت 17:15 تا 20:30 از رادیو خلیج فارس پخش می شود.

وی گفت : "چیری ویری بهار" عنوان ویژه برنامه رادیو خلیج فارس است که در 13 قسمت 300 دقیقه ای ویژه نوروز 97 تدارک دیده شده که صبح ها ساعت از ساعت 9 تا 11:30 و عصرها از ساعت 17 تا 19:30 پخش می شود .

"چیری ویری بهار" اطلاعاتی در خصوص آداب و رسوم مردم هرمزگان و همچنین اطلاعات ضروری در اختیار مسافران و دیگر شهروندان قرار می دهد .

ارتباط با مراکز صدای استانها ، نمایشهای طنز ، موسیقی ، تلفن و پیامک از دیگر بخشهای این برنامه است .

معصومه ناصری تهیه کنندگی ، فاطمه امیر ابراهیمی گویندگی و سهیل مهر گزارشگری این برنامه بر عهده دارند.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز خلیج فارس گفت : "بوی بهار "دیگر ویژه برنامه رادیو خلیج فارس ویژه نوروز است که با هدف ایجاد فضایی شاد و صمیمانه برای شنوندگان و مسافران نوروزی تهیه شده است .

طنز ، موسیقی ، بسته های کارشناسی ، پیامک و تلفن های مردمی و ارتباط با مسئولان با هدف اطلاع رسانی به مردم و مسافران نوروزی از جمله بخشهای ویژه برنامه "بوی بهار" است .

این برنامه در سه قسمت 150 دقیقه ای تهیه شده و از 27 تا 29 اسفند ماه صبح و عصر روی آنتن می رود .

تهیه این برنامه بر عهده منیژه فدایی است .

"سیلک" دیگر ویژه برنامه نوروز 97 رادیو خلیج فارس است که در 11 قسمت 20 دقیقه ای به تهیه کنندگی فرزانه فرخی نژاد تهیه شده است که به موضوع ویژگیهای اقلیمی ، فرهنگی ، گردشگری ، آداب و رسوم و غذاهای محلی استان می پردازد و سعی شده که هم افراد بومی و مهمانان نوروزی با این ویژگیهای استان هرمزگان آشنایی بیشتری پیدا کنند .

این برنامه از دوم تا 12 فروردین 97 از ساعت 11:55 تا 12:15 تقدیم شنوندگان خواهد شد.

مدیر کل مرکز خلیج فارس گفت : سیمای خلیج فارس نیز با پخش ویژه برنامه های متنوع و مختلف به مناسبت آغاز سال نو و عید نوروز سعی در پر کردن اوقات فراغت مخاطبان خود دارد تا از این طریق اوقاتی دلپذیر برای آنان فراهم کند.

"شب های قشم "عنوان یکی از ویژه برنامه های نوروزی شبانگاهی سیمای خلیج فارس است که در ایام نوروز 97 هر شب بصورت زنده و مستقیم از جزیره زیبای قشم تقدیم علاقمندان می شود.

پخش سرود و نواهای استان ، اطلاع رسانی در خصوص اماکن تفریحی و گردشگری استان بویژه جزیره زیبای قشم ، بیان آداب و رسوم وسنت های نوروزی مردم جزیره از جمله بخشهای مختلف این ویژه برنامه تلویزیونی است .

تهیه کنندگی این برنامه بر عهده سیروس صادقی است که هر شب ساعت 21 به مدت یک ساعت از سیمای خلیج فارس پخش می شود .

مهران جلائی افزود : "تووار" (در زبان محلی به معنی صدای بهار) دیگر ویژه برنامه سیمای خلیج فارس ویژه تحویل سال نو می باشد که در یک قسمت 240 دقیقه ای به تهیه کنندگی علیرضا زارعی تهیه شده است .

این ویژه برنامه از ساعت 17 روز 29 اسفند 96 با آیتم های مختلف و متنوع از جمله گفتگو با خانواده شهدا و ایثارگران ، نخبگان علمی ، آیین و مراسم های نوروزی ، مراسم نوروز دریا ، گزارشهای مختلف تبریک عید و حال و هوای خرید است .

وی گفت : ویژه برنامه "رنگینک" هم در 12 قسمت 25 دقیقه ای از ساعت 11:30 به تهیه کنندگی اسماعیل مؤذنی به موضوع معرفی آداب و رسوم ، مناطق گردشگری هرمزگان و نواهای محلی از سیمای خلیج فارس روی آنتن می رود .

"ناشتا" دیگر ویژه برنامه نوروزی سیمای خلیج فارس به تهیه کنندگی زهرا کریمی است که در 12 قسمت 15 دقیقه ای با موضوع آموزش غذاهای بومی و محلی تهیه شده که هر روز صبح ساعت 8 به مدت 15 دقیقه پخش می شود .

"نوروز دیریا " یکی دیگر از ویژه برنامه های نوروزی سیمای خلیج فارس است که با هدف پر کردن اوقات فراغت مخاطبان و اطلاع رسانی به مسافران نوروزی ویژه ایام نوروز از سیمای خلیج فارس پخش می شود .

این برنامه با بخشهای متنوع به معرفی مکانهای گردشگری ، محل اسکان مسافران نوروزی و معرفی آداب و رسوم نوروزی هرمزگان می پردازد .

نوید رشیدی تهیه کننده این برنامه است که از ساعت 16:45 به مدت 15 دقیقه پخش می شود .

مدیر کل مرکز خلیج فارس همچنین از پخش برنامه "پرپروک" ویژه کودکان در نوروز 97 خبر داد و گفت : این برنامه بصورت یک روز در میان با بخشهای متنوع نمایش ، گزارش و کارتون سعی در ایجاد لحظات شاد و مفرح برای مخاطبان کودک و نوجوان دارد .

تهیه کنندگی این برنامه بر عهده علیرضا حمیدی زاده است که از ساعت 15:45 از سیمای خلیج فارس پخش می شود .

طبیعت گردی در هرمزگان ، گردشگری جزایر ، کسب و کار در خانواده ، وله های معرفی گردشگاههای استان ، کالنگ ، گزیده صبح خلیج فارس ، کلاه قرمزی ، نوای شرجی ، خنده بازار ، دوربین مخفی ، کمدی طنز پیشگان ، سریال همه خانواده من و میزبان از دیگر ویژه برنامه های تدارک دیده شده معاونت سیمای مرکز خلیج فارس است که همزمان با آغاز سال نو ازشبکه استانی سیمای خلیج فارس پخش خواهد شد.

به گفته جلائی ؛ پخش 16 فیلم سینمایی نیز از دیگر برنامه های سیمای خلیج فارس است که از این شمار 13 فیلم ایرانی و 3 فیلم سینمایی خارجی هستند .

بوسیدن روی ماه ، به بهانه عید ، عملیات مهد کودک ، سلام نابغه ، آخرین روز سال ، مدرسه پیرمردها ، هوو ، رژیم طلایی ، مخترع بازی ، ماجرای عید من و بابام ، مهمان بابا ، روزهای زندگی ، وزیر ، پدینگتون ، زندگی آدلاین و له له های اجباری هنگ کنگ عناوین فیلمهای سینمایی است .

مدیر کل مرکز خلیج فارس افزود : معاونت خبر مرکز نیز در نوروز 97 با پخش دو بخش خبری 20 سیما و 16 رادیو با تهیه گزارش های مختلفی از حضور مهمانان نوروزی به استان ، مناطق دیدنی و گردشگری استان و صنایع دستی همگام با سایر حوزه های برنامه سازی و تولیدی همراه مخاطبان خواهد بود .

همچنین معاونت فضای مجازی مرکز نیز با تهیه کلیپ ، انیمیشن و اینفوگرافیک با مبحث گردشگری و معرفی شهرها و نقاط گردشگری ، کلیپ راهیان نور دریایی ، روز طبیعت ، مهمان و تهیه پادکست در خصوص نقاط گردشگری استان در کانال اطلاع رسانی سروش مرکز فعالیت می کند .